بخشنامه های آموزشی

*         کلیه فارغ التحصیلان رشته های مرتبط جهانگردی اعم از رشته مدیریت جهانگردی، جغرافیا و برنامه ریزی توریسم، بازاریابی گردشگری و برنامه ریزی توریسم (در مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) جهت گرفتن گواهی دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی- جهانگردی به شرط شرکت در مصاحبه ورودی، آزمون جامع پایان دوره و کسب حدنصاب قبولی در هر دو آزمون از گذراندن دوره مدیریت فنی دفاتر خدمات سیاحتی- جهانگردی و پرداخت هزینه کامل معاف می باشند.

 

*       کلیه فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته خدمات جهانگردی گرایش گشت  و سفر و جهت اخذ تاییدیه دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و طبیعت گردی به شرط شرکت در مصاحبه ورودی، آزمون جامع پایان دوره و کسب حدنصاب فبولی در هر دو آزمون از گذراندن دوره راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و طبیعت گردی و پرداخت هزینه کامل معاف می باشند.


با توجه به گزارشات مکرر مبنی بر صدور تائیدیه های موقت به فراگیران (مبنی بر احراز طی دوره) توسط تعدادی از موسسات مجری دوره به استحضار می رساند به منظور پرهیز از موازی کاری کلیه تائیدیه های موصوف از نظر اداره فاقد وجاهت قانونی بوده و الزاما گواهینامه های صادره از سوی آموزش سازمان مرکزی مورد استناد و تائید می باشد.


* با توجه به بخشنامه شماره 1393/902 مورخ 10/6/88 دفتر برنامه ریزی آموزش کلیه دارندگان مدارک آموزشی گردشگری (مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی، طبیعت گردی و هتلداری) سازمان فنی و حرفه ای از شرط معافیت حضور در کلاس های موسسات دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برخوردار نمی باشند و متقاضیان دریافت گواهی نامه های گردشگری می بایست در دوره های موسسات دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شرکت نمایند.


* با توجه به بخشنامه های آموزشی شرط قبولی فارغ التحصیلان رشته مدیریت جهانگردی و سایر رشته های مشابه در آزمون جامع مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی کسب حداقل معدل 12 و نمره 12 در آزمون جامع زبان تخصصی می باشد هم چنین حد نصاب کلیه دروس 10 از 20 می باشد.


* بر اساس تصمیمات متخذه توسط شورای آموزشی این دفتر در خصوص چگونگی شرکت فراگیران و فارغ التحصیلان رشته های گردشگری در امتحانات جامع پایان دوره های مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی به آگاهی می رساند:                      فراگیران و فارغ التحصیلان حداکثر سه نوبت و بصورت متوالی می توانند در امتحانات جامع شرکت نمایند.

پس از آن در صورت عدم موفقیت فراگیران در کلیه دروس یا یک درس،دوره مذکور کان لم یکن تلقی گردیده و فراگیران می بایست مجددا ثبت نام و پس از طی دوره و موفقیت در امتحان جامع، گواهینامه مربوط به دوره مدیریت فنی، راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی را اخذ نمایند.
* با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در شورای آموزشی دفتر آموزش امور گردشگری، کلیه علاقمندان به شرکت در دوره های مدیریت فنی و راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی و راهنمایان طبیعت گردی، در صورت تمایل می توانند در تمامی دوره ها شرکت نموده و گواهی نامه های فوق را دریافت نمایند، اما تنها مجاز به استفاده از یکی از گواهینامه ها جهت اشتغال و همکاری با مراکز گردشگری می باشند.
*

دانشجویان علاقمند به گذراندن دوره های اموزشی گردشگری با ارائه اصل گواهی اشتغال به تحصیل ممهور شده به مهر دانشگاه ، می توانند در دوره های آموزشی و هم چنین آزمون جامع و مصاحبه شرکت نمایند و در خاتمه دوره، گواهینامه موقت با اعتبار 2 ساله دریافت نمایند.
لازم بذکر است گواهینامه موقت برای هر فراگیر فقط یکبار صادر می گردد و بدیهی است با ارائه اصل مدرک تحصیلی نسبت به صدور گواهینامه پایان دروه اقدام مقتضی بعمل خواهد آمد.
ارائه این تسهیلات برای دانشجویان صرفا مربوط به دفتر آموزش می باشد و صدور گواهینامه فوق الذکر صرفا به منزله گذراندن دوره آموزشی می باشد و به هیچ وجه بمنظور صدور کارت راهنما و معرفی به عنوان مدیرفنی از گواهینامه موقت امکان بهره برداری میسر نخواهد بود.