برگزاری آئین رونمایی از لوح ثبتی مهارت سنتی پخت خوراک آئینی گوشت لوبیای سرکه شیره کاشان در فهرست آثار میراث فرهنگی ناملموس کشور

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان عنوان کرد:
برگزاری آئین رونمایی از لوح ثبتی مهارت سنتی  پخت خوراک آئینی گوشت لوبیای سرکه شیره کاشان در فهرست آثار میراث فرهنگی ناملموس کشور 
مهران سرمدیان رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از برگزاری آئین رونمایی از لوح ثبتی مهارت سنتی پخت خوراک آئینی گوشت لوبیای سرکه شیره کاشان در فهرست آثار میراث فرهنگی ناملموس کشور در محل حسینیه اعظم کاشان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز 23 شهریورماه، مهران سرمدیان با اعلام این خبر گفت: آئین مهارت سنتی  پخت خوراک آئینی گوشت لوبیای سرکه شیره کاشان به عنوان یکی از آئینهای میراث ناملموس با گستره و موضوع میراث فرهنگی ناملموس استان اصفهان با شماره 1525در فهرست میراث ناملموس به ثبت رسیده بود.
رییس اداره میراث فرهنگی کاشان در ادامه گفت: 29 اثر از این شهرستان در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده که 10 اثر آن مربوط به محرم می باشد و ۱۵ اثر دیگر نیز در حال پیگیری برای ثبت ملی است.
در همین زمینه عباس تراب زاده کارشناس مردم شناسی  این اداره و عضو شورای ثبت میراث و حرایم استان نیز گفت: پخت گوشت لوبیای کاشان دارای قدمتی 400 ساله در کاشان می باشد که معمولا در ماههای محرم و صفر توسط هیات های مذهبی کاشان طبخ و با آن از عزاداران پذیرایی  می شود.
عباس تراب زاده افزود: یک قرن پیش با اضافه کردن سرکه و شیره به خوراک گوشت لوبیا، روش دیگری از طبخ این غذای سنتی ابداع شد که توسط هیات حسینی سوریجان کاشان طبخ می شده و تا به امروز این سنت توسط هیات امنای این هیئت پایدار مانده است.  
مراسم های گلاب‌گیری قمصر، آیین قالیشویان مشهداردهال، مهارت زیلوبافی، شعربافی، آئین نخل‌گردانی، پخت گوشت لوبیا، آداب ورسوم پخت سمنوی نذری  و آئین هوم بابایی از جمله میراث‌ معنوی ثبت ملی شهرستان کاشان هستند.
شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان با برخورداری از یک هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و فرهنگی واجد ارزش تاریخی شناسایی شده، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/23 13:34