آغاز مرمت مسجد جوزدان شهرستان نجف آباد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
آغاز مرمت مسجد جوزدان شهرستان نجف آباد
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از آغاز مرمت مسجد جامع تاریخی جوزدان از توابع شهرستان نجف آباد در استان اصفهان خبر داد
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 7 آذرماه ، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این خبر افزود: مسجد جامع جوزدان مربوط به دوره ایلخانی بوده که در سالهای گذشته دچار تخریب و فرسودگی گردیده بود.
الله یاری خاطر نشان کرد: با پیگیری اداره میراث فرهنگی شهرستان نجف آباد و همکاری شهرداری و شورای شهر این شهرستان اعتباری بالغ بر 250 میلیون تومان جهت مرمت و بازسازی این بنای با ارزش در نظر گرفته شد که با نظارت عالیه کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان و شهرستان نجف آباد در چند مرحله صورت خواهد گرفت .
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تاکید کرد: مرحله اول مرمت این بنای با ارزش شامل استحکام بخشی گنبد خانه و مقبره شیخ محمد و مرحله دوم آن شامل احیاء و نوسازی تمامی اجرای تخریب شده بنا می باشد که مرحله اول مرمت مسجد جامع جوزدان از ابتدای هفته جاری آغاز شده است.
مسجد جامع جوزدان از توابع شهرستان نجف آباد و مربوط به دوره ایلخانی می باشد که در تاریخ 10 خرداد ماه سال 82 در فهرست آثار تاریخی کشور با شماره ثبت 9045 ثبت گردیده است .


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1397/09/07 10:35