افتتاح دو اقامتگاه سنتی در کاشان همزمان با دومین روز از هفته دولت

افتتاح دو اقامتگاه سنتی در کاشان همزمان با دومین روز از هفته دولت 
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشان از افتتاح دو اقامتگاه سنتی در کاشان در دومین روز هفته دولت و با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و فرماندار کاشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، امروز 3 شهریور ماه، مهران سرمدیان، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشان با اعلام این خبر گفت: ظرفیت این دو اقامتگاه سنتی 63 تخت می باشد که اقامتگاه سنتی "کاسیان" اولین پروژه افتتاحی بود که با اعتباری بالغ بر هفت  میلیارد ریال و  تعداد 17 اتاق که جمعا دارای ظرفیت 45 تخت می باشد راه اندازی شد و دومین پروژه افتتاحی اقامتگاه سنتی "کاشانه روشن" بود که با اعتباری بالغ بر 25میلیارد ریال و با تعداد 9 اتاق و ظرفیت 18تخت راه اندازی گردید 
او افزود: این پروژه ها توسط بخش خصوصی و در راستای حفظ و احیاء بناهای تاریخی و نیز زیر ساختهای گردشگری در کاشان انجام گردیده است.
سرمدیان ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش گردشگری را با توجه به اهداف پیش روی وزارت  میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و نیز استقبال گردشگران از فضاهای سنتی دانسته و وجود این نوع اقامتگاهها را در کنار هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمانپذیرهای کاشان، اقدام مثبتی جهت رفاه حال گردشگران داخلی و خارجی  دانست.
فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز در این مراسم با ایراد سخنانی گفت: کاشان و یزد دو قطب مهم در توسعه گردشگری مخصوصا راه اندازی اقامتگاهها و هتل های سنتی می باشند که در این حوزه در کشور پیشتاز هستند.  
او گفت: این حرکت مثبتی که در راستای احیاء خانه های تاریخی و کاربری آنها در راستای گردشگری انجام شده است تبدیل به یک جریان قدرتمند در گردشگری کاشان گردیده است . 
اله یاری افتتاح این دو پروژه را در هفته دولت که یادآور شهیدان رجایی و باهنر، که الگوی خدمتگزاری در این نظام هستند بسیار پسندیده دانست و خاطر نشان کرد: 77  پروژه در سال جاری در استان اصفهان با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان در حوزه های سرمایه گذاری گردشگری و صنایع دستی راه اندازی شد که ضمن افزایش ظرفیت اقامت 1057 نفر در حوزه گردشگری استان 430  نفر در حوزه های سه گانه این پروژه ها  اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.  
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تاکید کرد: با وجود تحریم های بی سابقه ای که در این چند سال اخیر شاهد بوده ایم، هم اکنون در حوزه گردشگری پیشرفتهای بسیار زیادی را داشته ایم که پایه های این صنعت را مستحکم تر از قبل نموده است. 


دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/03 13:57