اتمام عملیات مرمت و ساماندهی برج و محوطه کبوترخانه "رارا" در شهر پیربکران در مرکز استان اصفهان

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان عنوان کرد:
اتمام عملیات مرمت و ساماندهی برج و محوطه کبوترخانه "رارا" در شهر پیربکران در مرکز استان اصفهان
مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان امروز از اتمام عملیات مرمت و ساماندهی برج و محوطه کبوتر خانه "رارا" در شهر پیربکران از توابع شهرستان فلاورجان در مرکز استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 14 آذرماه، حافظ کریمیان مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان با اعلام این خبر افزود: عملیات مرمت و ساماندهی برج کبوترخانه "رارا" ابتدا با تملک بنا و آزاد سازی محوطه مجاور برج و با پی گیری بخشداری پیربکران و توسط دهیاری روستای "رارا" انجام پذیرفت.
او همچنین افزود: پس از تملک برج و محوطه پیرامون آن با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان و مسئولین محلی با برنامه ریزی به عمل آمده عملیات مرمت این برج تاریخی از 6 ماه قبل آغاز گردید.
کریمیان ادامه داد و گفت: عملیات مرمت این برج شامل: استحکام بخشی بدنه و شالوده برج، بازسازی طاق طبقه دوم، اجرای سبک سازی و عایق کار سنتی سقفها، اجرای آجر فرش روی بام، فلفل دانها و جان پناه برج، اجرای قطاربندی و کاهگل نمای بیرونی برج بوده است.
مدیر میراث فرهنگی فلاورجان تصریح کرد: در ادامه این برنامه، عملیات ساماندهی محوطه پیرامون برج نیز با عنایت به ساختار تاریخی برج به مساحت تقریبی 700 متر مربع شامل: اجرای خاکبرداری، اجرای پلکانها، اجرای آجرفرش در کف محوطه، اجرای نماچین سنگی، احداث حوض و باغچه، ایجاد سرویس بهداشتی، اجرای تاسیسات برق و نورپردازی بود که با مشارکت اداره کل و دهیاری روستا به مبلغ دو میلیارد و هشتصد میلیون ریال به سرانجام رسید.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1397/09/14 10:19