اتمام عملیات نصب دوربینهای حفاظتی دربقعه تاریخی پیربکران

رئیس اداره میراث فرهنگی فلاورجان عنوان کرد:
اتمام عملیات نصب دوربینهای حفاظتی دربقعه تاریخی پیربکران
حافظ کریمیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان از اتمام عملیات نصب دوربینهای حفاظتی در بقعه تاریخی پیربکران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 20 تیرماه، حافظ کریمیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان با اعلام این خبر گفت: به منظور حفاظت و مانیتورینگ امنیت محوطه بقعه پیربکران در شهرستان فلاورجان علاوه بر حضور نیروی یگان حفاظت با اعتباری بالغ بر یکصدو پنجاه میلیون ریال عملیات تکمیل حفاظت الکترونیک این محوطه با نصب دوربین های مداربسته به پایان رسید. 
کریمیان خاطر نشان کرد: این محوطه با مساحتی در حدود ۱۵۰۰مترمربع شامل: بقعه، برج کبوترخانه، خانه تاریخی کاشفی و خانه تاریخی بکرانی است که همه روزه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.
گفتنی است بقعه پیر بکران در شهر پیربکران واقع شده و نمونه ائی منحصر به فرد از معماری و تزئینات وابسته به آن در سده هشتم هجری قمری به شمار می رود. این بقعه بر فراز مقبره محمد بن بکران از رجال مشهور و از عرفای منطقه بنا شده است. بنای بقعه دارای تزئینات گچبری نفیس می باشد که از بخش های مختلفی همچون رواق و صحن همراه با تزئینات نفیس تشکیل شده است.


دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/04/20 10:20