تعدد برگزاری جشنواره ها نشان از رونق تولید و توسعه گردشگری در استان اصفهان دارد

استاندار اصفهان عنوان کرد:
تعدد برگزاری جشنواره ها نشان از رونق تولید و توسعه گردشگری در استان اصفهان دارد
عباس رضائی استاندار اصفهان روز گذشته در سومین جشنواره گردشگری "زعفران طلای سرخ" در روستای "دماب" با ایراد سخنانی تاکید کرد: تعدد برگزاری جشنواره ها نشان دهنده رونق تولید و کسب و کار و همچنین توسعه گردشگری در مناطق مختلف استان اصفهان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ روز گذشته 8 آبان ماه، و همزمان با اولین روز از ماه مبارک ربیع الاول، سومین جشنواره گردشگری "زعفران طلای سرخ" در روستای تاریخی و گردشگری "دماب" از توابع شهر "دهق" واقع در بخش "مهردشت" در شهرستان نجف آباد در مرکز استان اصفهان برگزار گردید.
در این جشنواره که به همت فرمانداری، اداره میراث فرهنگی شهرستان نجف آباد و همچنین با همت مسئولین شهر دهق و روستای دماب برگزار شد، عباس رضائی استاندار اصفهان، فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان، سید علی صالح درخشان معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل و همچنین تنی چند از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و صدا و سیما استان به عنوان میهمان ویژه حضور داشتند.
در این جشنواره استاندار اصفهان با ایراد سخنانی ضمن آرزوی قبولی عبادتها و سوگواریهای مردم مومن و خداجوی استان در طی ماه های محرم و صفر و همچنین عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام مبارک ماه ربیع الاول تاکید کرد: براستی ما هم اینک با تعدد برگزاری جشنواره های گردشگری در پهنه استان مواجه هستیم که این خود از یکسو نشان دهنده رونق تولید و کسب و کار و از سوی دیگر نشان از توسعه گردشگری در جای جای استان دارد.
او همچنین ادامه داد و گفت: خوشبختانه امروز با رونق تولید موفق شده ایم تا نرخ بیکاری در استان را به پائین ترین سطح برسانیم به گونه ائی که هم اکنون آمار متوسط نرخ اشتغال در استان اصفهان بالاتر از متوسط سطح کشوری است.
عباس رضائی همچنین ادامه داد و گفت: امروز با تغییرات اقلیمی و کمبود شدید آب در فلات مرکزی ایران همگان به این نتیجه رسیده اند که می بایست مشاغلی همچون گردشگری و یا محصولاتی که کمتر به آب نیاز دارند همچون: زعفران، جایگزین کشت محصولاتی شوند که به آب فراوان نیاز دارند، لذا امروز شعار ما این است که "یک قطره آب بیشتر به استان اصفهان بیاوریم و یک قطره آب کمتر مصرف کنیم".
او در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: بکوشیم تا با تولید کمی و کیفی مناسب محصولاتی همچون: زعفران، ضمن ایجاد رقابتی سالم با مناطق دیگر کشور، برند زعفران و به ویژه بسته بندی مناسب این محصول ویژه گردشگران و خریداران آن در استان اصفهان تبئین شود.


دسته بندی : گردشگری
تاریخ و زمان تایید: 1398/08/09 10:51