برگزاری جشنواره ثبت ملی مهارت پخت کباب گلپایگان بمناسبت ثبت در فهرست میراث ناملموس کشور

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:

برگزاری جشنواره ثبت ملی مهارت پخت کباب گلپایگان بمناسبت ثبت در فهرست میراث ناملموس کشور

محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در حاشیه نشست برنامه ریزی جشنواره کباب گلپایگان که با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد از برگزاری جشنواره ثبت ملی مهارت پخت کباب گلپایگان در فهرست میراث ناملموس کشور در روزهای 24 و 25 مرداد سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ روز گذشته 17 تیرماه نشست برنامه ریزی جشنواره کباب گلپایگان با حضور محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل و مسئولین شهرستان به ویژه فرماندار و سایر مسئولان در محل فرمانداری شهرستان گلپایگان برگزاری گردید.

در این نشست، محسن یارمحمدیان با اشاره به برگزاری موفقیت آمیز اولین جشنواره گردشگری کباب گلپایگان تابستان سال 1397 عنوان کرد: با عنایت به تلاش در راستای توسعه متوازن گردشگری در همه مناطق استان اصفهان به ویژه مناطق غربی، امسال و پس از ثبت ملی مهارت پخت کباب گلپایگان در فهرست میراث ناملموس کشور که در ابتدای تیرماه سال جاری صورت پذیرفت، در مرداد ماه امسال نیز همزمان با ثبت ملی مهارت پخت کباب از یکسو و تقارن آن با برگزاری جشنواره گردشگری شهرستان گلپایگان، دومین جشنواره کباب و لبنیات شهرستان گلپایگان در روزهای 24 و 25 مرداد در پارک جنگلی گلپایگان برگزار خواهد شد.

پیش از این مصطفی قانونی مدیر میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان از ثبت ملی 3 اثر ناملموس شهرستان شامل: هنر منبت، مهارت پخت آش حلیم و مهارت پخت کباب گلپایگان در فهرست میراث ناملموس ملی کشور خبر داده بود.

شهرستان گلپایگان با پیشینه تاریخی در حدود 7 هزار سال با 90 هزار نفر جمعیت در فاصله 180 کیلومتری شمال غربی اصفهان واقع شده است.

در این شهرستان تا کنون 250 اثر تاریخی و جاذبه گردشگری شناسائی شده که از این تعداد 26 بنای تاریخی به ثبت ملی رسیده است.

همچنین در شهرستان گلپایگان بیش از 20 هزار سنگ نگاره متعلق به پایان دوران غارنشینی انسان در فلات مرکزی ایران و در منطقه "تنگ غرقاب" این شهرستان قرار دارد.دسته بندی : میراث فرهنگی
تاریخ و زمان تایید: 1398/04/18 10:57