با حمایت دولت شرایط برای حضور بخش خصوصی در جهت توسعه گردشگری فراهم می شود / اجرای 374 طرح گردشگری در پهنه استان اصفهان

استاندار اصفهان تاکید کرد:
با حمایت دولت شرایط برای حضور بخش خصوصی در جهت توسعه گردشگری فراهم می شود / اجرای 374 طرح گردشگری در پهنه استان اصفهان
عباس رضائی استاندار اصفهان امروز در دیدار با فعالان گردشگری و هنرمندان صنایع دستی استان که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان و مدیران این اداره کل همراه بود با ایراد سخنانی تاکید کرد: با حمایت دولت، بستر مناسب جهت حضور بخش خصوصی در جهت توسعه گردشگری فراهم می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز 18 خردادماه، مدیران جوامع گردشگری استان و همچنین تنی چند از هنرمندان و رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان و مدیران این اداره کل با عباس رضائی استاندار اصفهان دیدار نمودند.
در این دیدار استاندار اصفهان با ابراز خرسندی از حضور در جمع فعالان گردشگری، دوستداران میراث فرهنگی و هنرمندان صنایع دستی و همچنین عرض تبریک فرارسیدن عید سعید فطر با ایراد سخنانی تاکید کرد: بدون شک امروزه صنعت گردشگری یکی از مهم ترین صنایع بشری و صنعتی نوین است که می تواند جایگزین مناسبی برای بسیاری از صنایعی باشد که هم اکنون در استان اصفهان فعال هستند.
او در ادامه با اشاره به نقش بخش خصوصی در توسعه این صنعت تاکید کرد: بی شک نقش دولت در این صنعت سیاستگذاری و تسهیل گری است، لذا دولت تلاش می کند با جهت دهی مناسب شرایط را برای ورود بخش خصوصی در راستای توسعه گردشگری در اصفهان فراهم آورد.
استاندار اصفهان همچنین تصریح کرد: توسعه پایدار گردشگری نیاز به برنامه ریزی دارد، لذا باید به عنوان دولت تلاش کنیم تا با برنامه ریزی مناسب، بخش خصوصی را در جهت سرمایه گذاری در بخش گردشگری حمایت کنیم.
اجرای 374 طرح گردشگری در پهنه استان اصفهان
پیش از سخنان استاندار اصفهان، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با ارائه گزارشی تاکید کرد: در حال حاضر با حضور بخش خصوصی 374 طرح گردشگری با سرمایه ائی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در پهنه استان در حال اجرا است.
او همچنین تصریح کرد: در طی 5 سال اخیر توانسته ایم ظرفیت اقامت استان را از 10 هزار تخت به 30 هزار تخت افزایش دهیم.
در ادامه این نشست فعالان و روسای جوامع گردشگری استان با ایراد سخنانی به لزوم برنامه ریزی توسط دولت و حمایت هرچه بیشتر نهادهای مختلف دولتی در راستای صدور مجوزهای لازم جهت تاسیس موسسات گردشگری در کوتاه ترین زمان ممکن تصریح نمودند.


دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1398/03/18 13:31