بهره برداری و اجرای72 طرح و برنامه فرهنگی در حوزه های سرمایه گذاری، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان/افزایش 1057 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان

همزمان با هفته دولت 
بهره برداری و اجرای72 طرح و برنامه فرهنگی در حوزه های سرمایه گذاری، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان/افزایش 1057 تخت به ظرفیت اقامت گردشگری استان
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز 3 شهریورماه از بهره برداری 56 طرح در حوزه های سرمایه گذاری و گردشگری و 16 برنامه فرهنگی در حوزه صنایع دستی استان اصفهان همزمان با هفته دولت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اله یاری امروز 3 شهریورماه  با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به برنامه ریزی های به عمل آمده 44 طرح در حوزه سرمایه گذاری گردشگری، 12 طرح در حوزه گردشگری و 16 طرح فرهنگی در حوزه صنایع دستی استان اصفهان  همزمان با هفته دولت افتتاح می شود.
- افتتاح 13 هتل واقامتگاه سنتی در استان اصفهان 
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه با اشاره به طرح های سرمایه گذاری گردشگری استان اصفهان که در هفته دولت افتتاح می شود تصریح کرد:با عنایت به برنامه ریزی های به عمل آمده در معاونت سرمایه گذاری اداره کل، 44 طرح سرمایه گذاری ازجمله 13 هتل واقامتگاه سنتی ،شامل: 1 هتل در شهرستان آران و بیدگل و12 اقامتگاه سنتی با نجات بخشی خانه های تاریخی، در شهر ابوزید آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل ( شمال استان) ، شهرستان کاشان ( شمال استان)، روستای فوداز از توابع شهرستان نایین ( شرق استان ) ، شهر تودشک ( در شرق شهرستان اصفهان) و شهر اصفهان افتتاح می شود.
- افتتاح 29 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان
او درباره سایر طرح های سرمایه گذاری قابل افتتاح در استان اصفهان تصریح کرد: با عنایت به تلاش در راستای توسعه متوازن گردشگری تا کنون 444 اقامتگاه بومگردی در استان اصفهان فعال شده اند، با این وصف در هفته دولت امسال تعداد 29 اقامتگاه بومگردی در شهرستان های اصفهان ( مرکز استان )، سمیرم ( جنوب استان )، خور و بیابانک ( شمال شرق استان ) و آران و بیدگل ( شمال استان ) به بهره برداری می رسد.
اله یاری همچنین تصریح کرد: در هفته دولت امسال همچنین، یک محوطه گردشگری در شهرستان سمیرم ( جنوب استان ) و یک منطقه نمونه گردشگری در شهرستان فریدونشهر (غرب استان ) به بهره برداری می رسد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین تصریح کرد:با افتتاح این مجموعه هاتعداد1057 تخت و386 اتاق به ظرفیت اقامت استان افزوده شده وبرای 265 نفرنیز به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
اله یاری درادامه خاطرنشان کرد:مجموع این 44 طرح سرمایه گذاری با سرمایه ایی معادل 1500 میلیارد ریال به بهره برداری می رسند.
- افتتاح 12 طرح گردشگری در استان اصفهان
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه به طرح های قابل افتتاح در حوزه گردشگری استان همزمان با هفته دولت امسال اشاره و اظهار داشت: امسال و در هفته دولت با موافقت شورای صدور مجوز دفاتر خدمات مسافرتی و با همت بخش خصوصی تعداد 8 دفتر خدمات مسافرتی در شهرستان های اصفهان ( مرکز استان) و همچنین در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل ( شمال استان ) به بهره برداری می رسند.
اله یاری در همین راستا ادامه داد و گفت: همچنین در هفته دولت امسال شاهد افتتاح یک مجتمع خدمات بین راهی در محور گردشگری شرق استان در شهرستان نایین و همچنین شاهد افتتاح 3 سفره خانه سنتی در شهرستان های اصفهان و خمینی شهر در مرکز استان می باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین افزود:برای طرح های گردشگری استان در مجموع 200 میلیاردریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.
- اجرای 16 طرح فرهنگی و هنری در حوزه صنایع دستی استان اصفهان
مدیر کل میراث فرهنگی استا ن اصفهان همچنین در ادامه گزارش خود به برنامه های حوزه صنایع دستی استان نیز اشاره کرد وگفت: با برنامه ریزی های همکاران در حوزه معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، شاهد افتتاح 4 کارگاه صنایع دستی در شهرستان های خوانسار و تیران و کرون (غرب استان) و همچنین برپائی 10 نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان های اصفهان (مرکز استان)، نطنز (شمال استان)، کاشان (شمال استان)، فلاورجان (مرکز استان) و شاهین شهر و میمه (مرکز استان) خواهیم بود و این در حالی است که برخی از این نمایشگاه ها همچون: نمایشگاه صنایع دستی  شهرستان شاهین شهر و میمه در جنب جشنواره های گردشگری بر پا می شودکه خود نقش مهمی درافزایش نشاط اجتماعی وبهره برداری فرهنگی مردم خواهد داشت.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ادامه داد و گفت: در طی هفته دولت امسال  همچنین شاهد افتتاح 2 بازارچه صنایع دستی در شهرستان های کاشان (شمال استان) شد و فولادشهر از توابع شهرستان لنجان (در جنوب غرب استان) خواهیم بود.


دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/03 12:36