دوشنبه 30 مهر 1397
مشاهده خبر
پوشاک سنتی نیازمند دستان هنرمند دانشجویان رشته طراحی و دوخت پوشاک

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی عنوان کرد:

پوشاک سنتی نیازمند دستان هنرمند دانشجویان رشته طراحی و دوخت پوشاک

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با حضور در نمایشگاه پوشاک سنتی که در دانشگاه سمیه نجف آباد برگزار شده بود، پوشاک سنتی را نیازمند دستان هنرمند دانشجویان رشته طراحی و دوخت پوشاک دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن بازدید از نمایشگاه پوشاک سنتی واقع در دانشگاه سمیه نجف آباد که در کنار جشنواره طراحی پوشاک با رویکرد ایرانی – اسلامی در تاریخ 8 آبان ماه 1396 برگزار گردید ضمن حضور در مراسم اختتامیه جشنواره در دانشگاه با ایراد سخنانی عنوان کرد: امروزه در دانشگاه باید کارگروه تخصصی بازرگانی تشکیل داده شود تا بتوان بازارهای هدف را شناسایی و با سلایق ایشان طراحی و دوخت البسه سنتی را انجام داد.

او همچنین تاکید کرد: برگزاری این چنین نمایشگاهها و جشنواره ها باید فراتر از شهرستان باشد و در سطح استان و کشور برگزار گردد و طرحهای کارآفرینی و نگاههای نو باید وارد حوزه طراحی پوشاک سنتی شود.

جعفر صالحی همچنین ضمن تاکید بر لزوم راه اندازی موزه پوشاک سنتی در استان، اشتغال نخبگان دانشگاه در مراکز تولیدی صنایع دستی در تمامی حوزه ها بخصوص حوزه پوشاک سنتی را بسیار ارزشمند دانست.

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پایان عنوان کرد: رنگ و بوی امروزی در عرصه پوشاک سنتی ( با حفظ اصالت ها ) محقق نخواهد شد الا به همت والای دانشجویان و دستان هنرمند ایشان .


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/08/09 12:28

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/08/09 12:28