دوشنبه 30 مهر 1397
مشاهده خبر
کمپین بسته بندی صنایع دستی در اصفهان تشکیل می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد:

کمپین بسته بندی صنایع دستی در اصفهان تشکیل می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان، در جمع هنرمندان و شرکتهای بسته بندی صنایع دستی تاکید کرد: کمپین بسته بندی صنایع دستی در اصفهان شکل می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر روز گذشته 11 دی ماه، چهارمین نشست مشترک فعالان حوزه بسته بندی صنایع دستی اصفهان در محل تالار جلسات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار گردید.

در این نشست فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی خطاب به هنرمندان صنایع دستی اصفهان عنوان کرد: امروز اصفهان به یک مقصد جهانی جهت ورود گردشگران خارجی تبدیل شده، لذا هم اینک بیش از هر زمان دیگر نیازمند شناخت علائق و سلایق آنها در حوزه گردشگری فرهنگی هستیم.

او در ادامه با اشاره به نقش صنایع دستی در توسعه گردشگری اصفهان تاکید کرد: امروزه همگان معتقدند دستاوردهای فرهنگی نقش مهمی در توسعه گردشگری ایفا می کند، لذا هنرهای سنتی و صنایع دستی نقش مهمی در اقناع گردشگرانی که به ایران و به ویژه اصفهان سفر می کنند ایفا می کند، لذا با تمام قدرت به دنبال توسعه کیفی خدمات رسانی خود در حوزه صنایع دستی هستیم، با این وصف با همکاری سازمان میراث فرهنگی کشور، کانون جدید دانش بنیان در حوزه پژوهش های صنایع دستی در خانه تاریخی قزوینیها شکل می گیرد.

الله یاری در ادامه به نقش بسته بندی در توسعه اقتصادی صنایع دستی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اشکالات اساسی ما در حوزه عرضه صنایع دستی، عدم وجود بسته بندی مناسب برای عرضه صنایع دستی به گردشگران خارجی است، لذا معتقدیم اگر قرار باشد تا در بازارهای جهانی حضور جدی داشته باشیم، می بایست نیازهای گردشگران و حتی گونه های سفرهای آنان شناسائی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه با اشاره به سلائق گردشگران خارجی که به اصفهان سفر می کنند، اظهار داشت: بسیاری از گردشگران خارجی که به اصفهان سفر می کنند عمدتا به صورت گردشگر چمدانی هستند، لذا لزوم طراحی بسته بندی مناسب، متناسب با ارزش این تولیدات هنری و همچنین به گونه ائی که توسط گردشگران براحتی قابل حمل باشند و در عین حال، خود این بسته بندی ها گویای هنر اصفهان باشد، هم اکنون بیش از گذشته احساس می شود.

هنرمندان صنایع دستی سفرای فرهنگی ایران بشمار می روند

در ابتدای این نشست جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ارائه سخنانی ضمن خیر مقدم به هنرمندان صنایع دستی اصفهان عنوان کرد: بدون شک هنرمندان صنایع دستی سفرای فرهنگی ایران بشمار می روند، لذا پرداختن به مقوله بسته بندی در حوزه صنایع دستی از یکسو باعث توسعه کیفی گفتمان فرهنگی ایرانیان و این هنرمندان به عنوان سفرای فرهنگی ایران بوده و از سوی دیگر به توسعه روز افزون اقتصادی می انجامد.

او در ادامه تاکید کرد: امروزه با گسترش روز افزون گردشگری باید تلاش کنیم تا نگاه سنتی به ارائه محصولات دستی را به تدریج به کناری نهاده و بتوانیم با در نظر گرفتن تنوع محصولات صنایع دستی به طراحی بسته بندی های جدید با رعایت ابعاد و استانداردهای محصولات صنایع دستی بپردازیم .


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/10/12 13:01

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/10/12 13:01