چهارشنبه 30 بهمن 1398
مشاهده خبر

اجرای طرح تابستانی کارگاه صنایع دستی گردی در شهرستان گلپایگان

اجرای طرح تابستانی کارگاه صنایع دستی گردی در شهرستان گلپایگان
مدیر میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان از اجرای طرح تابستانی کاگاه صنایع دستی گردی در شهرستان گلپایگان در محور گردشگری غرب استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ مصطفی قانونی مدیر میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان امروز 3 تیرماه با اعلام این مطلب افزود: با عنایت به اینکه در فصل تابستان به سر برده و لزوم ایجاد تنوع در ایجاد سفرهای تابستانی از اهمیت ویژه ائی برخوردار است، طرح کارگاه صنایع دستی گردی در شهرستان گلپایگان ویژه گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی در این شهرستان به صورت آزمایشی اجرا شد.
او درباره چگونگی اجرای این طرح عنوان کرد: این طرح با حضور گردشگران و دوستداران هنر و میراث فرهنگی از کارگاه "گلیم بافی" در روستای "سعید آباد" از توابع این شرستان آغاز گردید.
قانونی ادامه داد و گفت: در اولین مرحله از اجرای این طرح ، گردشگران با حضور راهنمایان عضو انجمنهای دوستداران میراث فرهنگی شهرستان با حضور در این روستا ابتدا با رشته های صنایع دستی در این منطقه آشنا شده و سپس از کارگاه های گلیم بافی در این روستا بازدید به عمل آورند.
مدیر میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان تصریح کرد: برای ایجاد جذابیت هر چه بیشتر در این تورها، گردشگران در عملیات پائین کشی و بریدن گلیم ها و جدا نمودن آنها از دار گلیم بافی با هنرمندان همکاری می نمایند.
قانونی همچنین گفت: اولین مرحله از تور کارگاه های صنایع دستی گردی گلپایگان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر گلپایگان آغاز شد.
در روستای سعید آباد گلپایگان در حال حاضر 30 هنرمند بافنده از بانوان روستائی در کارگاه های گلیم بافی مشغول به فعالیت هستند ، به گونه ائی که تاسیس این کارگاه ها در این روستا به عنوان الگوئی جهت تاسیس این کارگاه ها در سایر روستا ها قرار گرفته.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/05/03 11:38

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/05/03 11:38