جمعه 3 اسفند 1397
مشاهده خبر

همکاری در میراث فرهنگی مسئولیت اداری نیست بلکه فعالیتی عاشقانه است که حاصل آن سوختن است

مدیر کل میراث فرهنگی استان همزمان با فجر 96 و در آئین تجلیل از خادمان صنایع دستی تاکید کرد:
همکاری در میراث فرهنگی مسئولیت اداری نیست بلکه فعالیتی عاشقانه است که حاصل آن سوختن است
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، ظهر امروز در آئین تجلیل از خادمان صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان، با ایراد سخنانی تاکید کرد: همکاری در میراث فرهنگی مسئولیتی اداری نیست، بلکه فعالیتی عاشقانه است  که حاصل آن سوختن است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز 16 بهمن ماه آئین تجلیل از خادمان صنایع دستی با حضور کارکنان معاونت صنایع دستی و همکاران حوزه فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان و همچنین با حضور فریدون الله یاری، مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، سید علی صالح درخشان مشاور اجرائی مدیر کل، جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی و جمعی از مدیران و همکاران این اداره کل در مجموعه هنرهای سنتی ادیب برگزار شد.
در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: در دو سال گذشته اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان دستاوردهای مهمی را درحوزه صنایع دستی در کنار سایر حوزه ها بدست آورده که در دو بعد ملی و حتی بین المللی برای کشور افتخار آفرین بوده است.
او در ادامه با اشاره به انتخاب اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی تاکید کرد: هم اینک می بایست در دو حوزه صادرات صنایع دستی و تجارت الکترونیک متمرکز شویم، زیرا صنایع دستی یکی از مهمترین شاخصه های تحقق مقوله اقتصاد مقاومتی است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین تاکید کرد: فعالیت در میراث فرهنگی هیچگاه به عنوان یک مسئولیت اداری شناخته نمی شود بلکه فعالیتی عاشقانه است که حاصل آن سوختن است. 
افتخار ما این است که ارباب رجوع ما، هنرمندان گران سنگ هنرهای سنتی هستند.
پیش از سخنان مدیر کل میراث فرهنگی استان، جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان نیز با اشاره به تنوع فعالیتهای این حوزه تصریح کرد: هم اینک در تلاش هستیم تا در حوزه های بازرگانی، آموزش، توسعه و ترویج و برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، عصر جدیدی را در ارائه محصولات صنایع دستی اصفهان ارائه کنیم.
او در پایان افزود: افتخار ما همواره این بود که مراجعین ما، هنرمندان گرانقدر هنرهای سنتی هستند که حضورشان همواره امید بخش است .
در پایان این مراسم از 25 نفر از فعالان صنایع دستی و فرهنگی استان به پاس فعالیت در حوزه های فرهنگی و هنری همزمان با دهه فجر با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان تقدیر به عمل آمد.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/11/17 08:18

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/11/17 08:18