دوشنبه 12 خرداد 1399
مشاهده خبر

برگزاری همایش ملی دوروزه نگارگری و خوشنویسی در اصفهان

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
برگزاری همایش ملی دوروزه نگارگری و خوشنویسی در اصفهان
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری همایش ملی نگارگری و خوشنویسی به مدت دو روز در اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز 29 فروردین، جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: این همایش ملی دو روزه با حضور مسئولین و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان و ریاست، مسئولین و اساتید دانشگاه هنر اصفهان روز گذشته، چهارشنبه 28 فروردین ماه در سالن اجتماعات دانشگاه هنر (توحید خانه) به همراهی سخنرانی تخصصی مسئولین و کارشناسان برگزار گردید.
او خاطر نشان کرد: روز دوم این همایش به ارائه مقالات علمی و برگزاری عملی برخی از کارگاهها اختصاص پیدا کرده، که این کارگاهها عبارتند از : کتیبه شناسی و کتیبه خوانی، زرحل، تشعیر، قطر سازی و نقاشی خط، که توسط استید صاحب نظر ارائه می شود.
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین گفت: در حاشیه این همایش، 2 نمایشگاه تخصصی نگارگری و نسخ خطی در مکانهای نقش خانه هنرهای سنتی اصفهان و نگارخانه حوزه هنری برگزار می گردد که در این نمایشگاه ها آثار فاخر این دو حوزه به نمایش گذاشته شده است.
گفتنی است دبیر خانه دائمی نگارگری و خوشنویسی نیز با همکاری و مشارکت دانشکده صنایع دستی و معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به زودی تشکیل خواهد شد.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/01/29 10:58

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/01/29 10:58