یک شنبه 6 مهر 1399
مشاهده خبر

درگذشت استاد فیض اله صفدرزاده حقیقی از اساتید به نام طراحی فرش اصفهان

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، امروز 7 اردیبهشت ماه و با انتشار خبر درگذشت استاد فیض اله صفدرزاده حقیقی که صبح امروز به دیدار حضرت حق شتافت، فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان پیامی را بدین شرح منتشر کرد:
«انالله و اناالیه راجعون»
با کمال تاسف انتشار خبر درگذشت این استاد پیشکسوت هنر طراحی و بافت فرش اصیل ایرانی که صبح امروز به دیدار معبود خویش شتافت باعث اندوه و تاثر بسیار شد.
بدینوسیله ضایعه درگذشت این هنرمند ارجمند و گرامی را به جامعه هنرمندان صنایع دستی استان اصفهان و همچنین خانواده محترم ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت حق برای این عزیز از دست رفته در ماه میهمانی خدا، علو درجات و غفران الهی آرزومندم.
فریدون اله یاری
مدیر کل اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان

جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان نیز در همین رابطه گفت: «استاد صفدرزاده حقیقی در سال 1321 خورشیدی در اصفهان پا به عرصه وجود گذارد. او در دوران نوجوانی و در ایام تحصیل در هنرستان هنرهای زیبا در محضر اساتیدی همچون شادروانان : عیسی بهادری و جواد رستم شیرازی به کسب علم و هنر پرداخت.
شهرام امیری رئیس اداره امور فرهنگی، روابط عمومی و امور اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان نیز با تسلیت ضایعه درگذشت این استاد ارجمند، که یک ماه پس از درگذشت برادر هنرمندش استاد یداله صفدرزاده حقیقی دعوت حق را لبیک گفت، عنوان کرد: «از این هنرمند ارزشمند بیش از 60 اثر نفیس در هنر فرش بافی به جا مانده که از آن جمله می توان به آثاری همچون: بارگاه آسمانی امام رضا(ع)، شبستان مسجد وکیل شیراز و کاخ چهلستون اصفهان اشاره کرد، که هم اینک در گنجینه آستان قدس رضوی نگهداری می شود.»
روحش شاد


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1399/02/07 11:32

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1399/02/07 11:32