پنج شنبه 2 اسفند 1397
مشاهده خبر

افتتاحیه نمایشگاه آثار فاخر هنر قلمزنی روی نقره با عنوان نجوای فلز بر فراز نقش جهان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
افتتاحیه نمایشگاه آثار فاخر هنر قلمزنی روی نقره با عنوان نجوای فلز بر فراز نقش جهان
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از افتتاح نمایشگاه آثار فاخر هنر قلمزنی روی نقره با عنوان نجوای فلز بر فراز نقش جهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز، 16 اردیبهشت ماه، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، از بازگشایی نمایشگاه آثار فاخر هنر قلمزنی روی نقره با عنوان "نجوای فلز" با همکاری اتحادیه صنف صنایع دستی اصفهان و مجموعه "سلام" در قیصریه میدان نقش جهان خبر داد. 
الله یاری با اشاره به اینکه در سال جدید، اولین حرکت حوزه بازرگانی در بحث عرضه مصنوعات فاخر قلمزنی نقره با بازگشایی این نمایشگاه آغاز گردیده عنوان کرد: انتخاب شعار سال توسط مقام معظم رهبری با عنوان "حمایت از کالای ایرانی" یکی از مهمترین دستورالعملهای این اداره کل در حوزه صنایع دستی استان قرار گرفت که بحث ارتقاء بازارچه ها و گالری های تخصصی فروش صنایع دستی در استان اصفهان از برنامه هائی است که جهت تحقق این شعار، برنامه ریزی شد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین خاطر نشان کرد: راه اندازی گالری تخصصی و فروش مصنوعات قلمزنی نقره یکی از حرکتهای اولیه است که در استان اصفهان شکل گرفت و امیدواریم در کنار این حرکت، فروشگاهها و گالری های تخصصی خاص و آثار شاخص در رشته های دیگر مانند: خاتم، مینا، قلمکار، فیروزه کوبی و رشته های شاخصی که از اولویت های استان محسوب می شوند در استان اصفهان راه اندازی شوند. 
او در قسمت دیگری از سخنانش گفت: قطعا این نه اولین حرکت بوده و نه آخرین خواهد بود. چرخه حمایتی و اقتصادی صنایع دستی در حوزه معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان از قبل وجود داشته و اکنون با سرعت بیشتری رو به جلو حرکت می کند و بیشترین نگاه، نگاه اقتصادی و بازرگانی صنایع دستی است که نگاه بین المللی نگاه عمده ما خواهد بود، زیرا که در بازارهای داخلی توانمندیهای صنایع دستی تقریبا شناخت اولیه حاصل شده است.
جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز در این زمینه عنوان کرد: در گالری سردر قیصریه دیدگاه عمده این است که زیر ساخت ها آماده شده و پذیرای میهمانان و علاقمندان خارجی باشیم و امید است این حرکت آغازی باشد برای برگزاری حراجی های بین المللی که پیش بینی شده است. 
جعفرصالحی گفت: استان اصفهان دارای قابلیتهای بیشماری است و هنرمندان اصفهانی باید بیش از پیش در عرصه صنایع دستی جهانی بدرخشند و به اقتصاد کشور و به اشتغال کشور کمک کنند. 
گفتنی است در مراسم گشایش این مجموعه ارزشمند که بعداز ظهر روز گذشته با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی و مسئولین، هنرمندان و اساتید پیشکسوت استان صورت گرفت، رونمایی از 2 اثر فاخر قلمزنی از استادان به نام این رشته، توسط مدیرکل میراث فرهنگی استان انجام شد. 
علاقمندان می توانند از تاریخ 16 لغایت 26 اردیبهشت ماه از ساعت 9 لغایت 14 و 16 لغایت 22 از این آثار در محل مجموعه جهانی میدان امام (سردر قیصریه) دیدن نمایند.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/02/16 11:57

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/02/16 11:57