چهارشنبه 20 آذر 1398
مشاهده خبر

راه اندازی نخستین مرکز هنرهای سنتی و صنایع دستی شهرستان فلاورجان با مرمت حمام تاریخی "سهر"

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان در استان اصفهان عنوان کرد:
راه اندازی نخستین مرکز هنرهای سنتی و صنایع دستی شهرستان فلاورجان با مرمت حمام تاریخی "سهر"
حافظ کریمیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان در استان اصفهان از مرمت و ساماندهی حمام تاریخی "سهر" جهت تبدیل شدن این بنای تاریخی به نخستین مرکز هنرهای سنتی و صنایع دستی این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 20 خردادماه، حافظ کریمیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان فلاورجان با اعلام این خبر گفت: با مرمت و ساماندهی حمام تاریخی "سهر"، نخستین مرکز هنرهای سنتی و صنایع دستی  شهرستان فلاورجان راه اندازی می گردد. 
وی خاطر نشان کرد: حمام تاریخی "سهر " واقع در روستای تاریخی سهر و فیروزان از توابع بخش پیربکران با مساحتی بالغ بر ۴۰۰مترمربع از دو حمام بزرگ و کوچک تشکیل شده و شامل بخش هایی چون: رختکن، میاندر و گرمخانه است که در اواخر دوره قاجاریه ساخته شده است. 
کریمی تاکید کرد: با توجه به تعدد هنرمندان صنایع دستی در منطقه و وجود فضاهای مناسب در حمام مذکور و موافقت معاونت صنایع دستی استان و همزمان با هفته صنایع دستی، عملیات ساماندهی حمام تاریخی سهر با مشارکت اداره میراث فرهنگی شهرستان، دهیاری سهروفیروزان و بخش خصوصی جهت تبدیل به مرکز صنایع دستی و هنرهای سنتی آغاز شده است. 
شایان ذکر است با تجهیز و راه اندازی این مرکز و جذب هنرمندان صنایع دستی منطقه، گام بزرگی در جهت آموزش، ترویج، و تولید محصولات صنایع دستی برداشته خواهد شد.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/03/20 13:06

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/03/20 13:06