چهارشنبه 5 تير 1398
مشاهده خبر

تشریح اهداف و برنامه های کلان مرکز نوآوری و شکوفایی صنایع دستی استان اصفهان با حضور پیشکسوتان و اعضاء انجمن طراحان سنتی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
تشریح اهداف و برنامه های کلان مرکز نوآوری و شکوفایی صنایع دستی استان اصفهان با حضور پیشکسوتان و اعضاء انجمن طراحان سنتی
جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری جلسه ایی جهت تشریح اهداف و برنامه های کلان مرکز نوآوری و شکوفائی صنایع دستی استان اصفهان با حضور پیشکسوتان و اعضاء انجمن طراحان سنتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح روز 11 دی ماه، جلسه ای با هدف بررسی جایگاه طراحی سنتی در صنایع دستی و اهمیت آن در مباحث خلاقیت و نوآوری در صنایع دستی در سالن جلسات مرکز نوآوری و شکوفایی صنایع دستی استان اصفهان (خانه قزوینی ها) با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان، پیشکسوتان و اعضاء انجمن طراحان سنتی به منظور تدوین استراتژی های کارشناسی شده جهت اجراء بهتر برنامه ها (قبل از افتتاح رسمی مرکز) برگزار گردید. 
معاون صنایع دستی این اداره کل در خصوص باز کردن دریچه های شکوفایی و نوآوری در حوزه صنایع دستی گفت: وقت آن رسیده که به صنایع دستی نگاه نوآورانه شود، چه در مرحله آموزش و چه در مرحله تولید. صنایع دستی  نیازمند خلاقیت در طراحی است و با عنایت به اینکه پایه و اساس هنرهای سنتی، طراحی سنتی می باشد تصمیم بر آن شد که نشستی با حضور اساتید پیشکسوت رشته طراحی سنتی برگزار گردد و از دیدگاههای گرانبهای اساتید بهره مند شد. 
جعفرصالحی به این موضوع اشاره کرد که در این مرکز می توان برای اساتید کرسی هایی در نظر گرفت و علاقمندان بتوانند ایده های خلاقانه خود را با اساتید مطرح و نتایج حاصله را به مرکز ارائه دهند. 
از دیگر مواردی که در این جلسه به آن اشاره شد برقراری ارتباط به صورت استاد – شاگردی همراه با نظریه پردازی، شناسایی و پرورش دانش آموزان و دانشجویانی که از استعدادهای بالایی برخوردار باشند، تبلیغات قوی در صدا و سیما و حتی در نظر گرفتن شبکه ای با عنوان شبکه هنر در سیمای جمهوری اسلامی ایران بود که اساتید تأکید فراوانی به این موضوع داشتند.  
پس از پایان جلسه نیز بازدید از فضای در نظر گرفته شده برای مرکز نوآوری و شکوفائی صورت پذیرفت. 


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/10/12 13:42

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/10/12 13:42