چهارشنبه 2 خرداد 1397
مشاهده خبر
روستاها به عنوان یکی از مهمترین کانونهای هویتی، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران دارند

 مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در نشست خبری جشنواره ملی فرهنگی، ورزشی روستاهای کشور عنوان کرد:

روستاها به عنوان یکی از مهمترین کانونهای هویتی، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران دارند

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ظهر امروز 1 شهریور ماه در نشست خبری اولین جشنواره ملی فرهنگی، ورزشی روستاهای کشور در شهرستان شاهین شهر با ایراد سخنانی تاکید کرد: روستاها به عنوان یکی از مهمترین کانونهای هویتی، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران زمین دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز نشست خبری اولین جشنواره ملی، فرهنگی، ورزشی روستاهای کشور در مکان فرمانداری شهرستان شاهین شهر و میمه با حضور ناصر زرگر جانشین معاونت روستائی نهاد ریاست جمهوری، فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و علیرضا بصیری فرماندار شهرستان شاهین شهر و میمه و سایر مسئولان ذی ربط استان برگزار شد.

در این نشست خبری ، فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این رویداد بزرگ ورزشی تاکید کرد: این رویداد اتفاق میمون و مبارکی است که با تکیه بر فرهنگ غنی روستاهای کشور برگزار می شود.

او در همین رابطه تاکید کرد: بدون شک امروزه همه محققان معتقدند بخش قابل توجهی از عناصر هویتی جامعه ایرانی در طول تاریخی پر فراز و فرود این سرزمین در روستاها متمرکز شده است، لذا امروزه معتقدیم این عناصر هویتی که بخش قابل توجهی از آن در میراث ناملموس ما متمرکز شده است ظرفیت گسترده ائی را در راستای توسعه توامان فرهنگی و اقتصادی کشور در حوزه گردشگری برای ما فراهم می آورد.

اله یاری تصریح کرد: بنابراین معتقدیم این جشنواره با برنامه ریزی های به عمل آمده در دو رویکرد میراث ناملموس و فرهنگی و هویتی از یک سو بدنبال آشنائی نسل های جوان ایرانی با هویت غنی ایرانی بوده و از دگر سو به دنبال توسعه اقتصادی جوامع محلی و حفظ پویائی این روستاها می باشیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در همین راستا ادامه داد و گفت: از جمله مهمترین برنامه جنبی این جشنواره، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی روستائی استان اصفهان در راستای معرفی ظرفیت های صنایع دستی روستائی استان اصفهان با بیش از 30 غرفه می باشد.


اولین جشنواره ملی فرهنگی، ورزشی روستاهای کشور با مشارکت 31 استان کشور و با حضور 960 ورزشکار و عوامل اجرائی از تاریخ اول لغایت سوم شهریور ماه در شهرستان شاهین شهر و میمه در مرکز استان اصفهان توسط معاونت امور روستائی نهاد ریاست جمهوری با مشارکت نهادهای اداری استان اصفهان از جمله اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان برگزار می شود.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/06/01 12:31

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/06/01 12:31