پنج شنبه 5 ارديبهشت 1398
مشاهده خبر

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «یاد یار»، در نقش خانه هنرهای سنتی اصفهان

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
افتتاح نمایشگاه خوشنویسی «یاد یار»، در نقش خانه هنرهای سنتی اصفهان 
جعفر جعفر صالحی؛ معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری نمایشگاه آثار خوشنویسی نستعلیق یکی از هنرمندان خوشنویس اصفهان، تحت عنوان «یاد یار» به یاد احمد ادیب معاون فقید صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، در نقش خانه هنرهای سنتی اصفهان خبر داد.
جعفر صالحی افزود: این هنرمند خوشنویس و کارشناس اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، هنر خوشنویسی را از سال ۶۴ در انجمن خوشنویسان تهران شروع (تا دوره ممتاز) و ممتاز را با یگانه دوران، «مرحوم استاد عبدالله فرادی» در سال ۶۷ به اتمام رساند. پس از آن خط دوم (شکسته نستعلیق) را با «استاد اسرافیل شیرچی» و خط ثلث را تا دوره ممتاز در اصفهان زیر نظر چهره ماندگار عرصه خوشنویسی اصفهان «مرحوم استاد حبیب الله فضائلی» در انجمن خوشنویسان اصفهان در سال ۷۳ به اتمام رساند.
لازم بذکر است این نمایشگاه شامل 25 عدد از دلنوشته های این هنرمند، به خط نستعلیق، و به یاد همسرش احمد ادیب معاون فقید صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان است که از تاریخ 12 تا 19 آذر ماه سال جاری همه روزه از ساعت 10 تا 17 در محل گالری نقش خانه هنرهای سنتی، واقع در میدان امام(ره)، ابتدای بازار مسجد شیخ لطف الله برگزار می گردد.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/09/11 11:32

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/09/11 11:32