پنج شنبه 2 اسفند 1397
مشاهده خبر

23 نفر از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی استان اصفهان تجلیل می شوند

همزمان با هفته صنایع دستی
23 نفر از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی استان اصفهان تجلیل می شوند
جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری آئین تجلیل از هنرمندان و فعالان حوزه صنایع دستی استان اصفهان همزمان با هفته صنایع دستی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان صبح امروز 21 خردادماه با اعلام این مطلب افزود: همزمان با روز جهانی صنایع دستی و آغاز هفته پاسداشت صنایع دستی، آئین تجلیل از 23 نفر از هنرمندان و فعالان صنایع دستی در پهنه استان اصهفان که تا کنون کمتر نام آنها شناخته شده بوده، لکن دارای توانائیهای ارزشمندی در رشته های مختلف صنایع دستی هستند، تجلیل می شوند.
او با اشاره به اینکه این هنرمندان و فعالان همگی از پهنه استان اصفهان هستند تاکید کرد: در کنار تجلیل از هنرمندان صنایع دستی در پهنه استان تلاش داریم تا از مسئولینی که در حوزه ترویج صنایع دستی در پهنه استان فعال بوده و همچنین همکاران فعال در این حوزه نیز تجلیل به عمل آید.
در این نشست که عصرگاهان روز سه شنبه 22 خرداد ماه برگزار می گردد در کنار تجلیل از خادمان صنایع دستی استان، با توجه به تقارن هفته صنایع دستی با آخرین روزهای ماه مبارک رمضان، از دو اثر فاخر صنایع دستی در حوزه های دینی از جمله یک قرآن نفیس نیز رونمائی می شود.
همچنین در حاشیه این آئین، نمایشگاهی از صنایع دستی روستائی شرق شهرستان اصفهان نیز در جهت تلاش برای ترویج صنایع دستی در شرق اصفهان در راستای مقابله با خشکسالی نیز برگزار می شود.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/03/21 13:33

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/03/21 13:33