چهارشنبه 2 خرداد 1397
مشاهده خبر
برگزاری نمایشگاه گروهی نگارگری، تذهیب و نقاشی تحت عنوان «نقش خیال»

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:

برگزاری نمایشگاه گروهی نگارگری،  تذهیب و نقاشی تحت عنوان «نقش خیال»

سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان صبح امروز 1 شهریور ماه، از برگزاری نمایشگاه گروهی تذهیب و نقاشی تحت عنوان «نقش خیال» با شرکت چهار نفر از هنرمندان شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ جعفر جعفر صالحی سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، در این باره  گفت: از آنجائیکه کار گروهی، آنهم از نوع هنری آن در میان هنرمندان ایرانی کمتر مرسوم است بنابراین با هم اندیشی چهار نفر از هنرمندان، نمایشگاهی با هدف تشویق این شیوه در نقش خانه ی هنرهای سنتی  برگزار می گردد .

او ادامه داد: در این نمایشگاه شاهد هنرنمایی آثاری اصیل از هنرمندان جوان این عرصه در زمینه ی نگارگری  و تذهیب هستیم که نگاره هایی ریشه دار و برگرفته از داستانهای نظامی گنجوی و الگوهای صفوی را در قالب یازده اثر  به نمایش گذاشته اند. برای خلق  هر یک از این آثار  بیش از یک سال زمان صرف شده است .

جعفر صالحی در ادامه افزود: از سوی دیگر نقش خانه هنرهای سنتی در این دوره از کار خود مزین به آثاری متفاوت، از یکی از هنرمندان نقاش استان است. این نقاش با پانزده تابلو رنگ و روغن و با شیوه ای رئالیستی و رمانتیک به خلق گوشه هایی واقعی اما پر احساس از روابط دوست داشتنی موجودات اعم از انسانی و غیر آن پرداخته است .

وی ادامه داد: بخش دیگری از فضای نقش خانه نمایشگر آثار زیبائی است که در این آثار کوشیده شده با سبکی که خود هنرمند، آفریننده ی آن است، نشانه هایی از قابلیتهای فراوان نقاشی تخت و دو بعدی را به نمایش بگذارد. هنرمند خالق این شیوه نام «نگارگری آمیخته» را بر این سبک گذاشته و مضامین تابلوهای او همگی برگرفته از نمادهای زیبای اخلاقی و انسانی است و هیچگونه نشانه ای از غم و دشمنی در آنها یافت نمی شود.

شایان ذکر است نمایشگاه گروهی «نقش خیال» روز شنبه، 4 شهریور ماه سال جاری ساعت 11 صبح افتتاح می گردد و تا تاریخ 10 شهریور همه روزه از ساعت  10 تا 20 در محل «نقش خانه هنرهای سنتی، واقع در میدان امام(ره) ، ابتدای بازار مسجد شیخ لطف الله» آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/06/01 09:04

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/06/01 09:04