سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
مشاهده خبر

رونمایی از کتاب هنرهای ماندگار ایران

رونمایی از کتاب هنرهای ماندگار ایران

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ، روز گذشته 13/07/97 آئین رونمایی از کتاب هنرهای ماندگار ایران ، اثری از جعفر کوشش خواجویی با حضور مسئولین استانی و کشوری در هتل آسمان اصفهان برگزار گردید.

این کتاب اثری ارزشمند و به زبان لاتین بوده  که در آن 25 رشته صنایع دستی معرفی گردیده است. کتاب در قطع رحلی می باشد و هدف از تألیف آن معرفی هنر و هنرمندان ایران به دنیا می باشد. جعفر کوشش مؤلف کتاب هنرهای ماندگار ایران پیش از این نیز در طی 12 سال گذشته 13 جلد از این مجموعه را به چاپ رسانده اند . و انتشار کتبی از این دست و به صورت دوزبانه هدفی جز معرفی هنرمندان به دنیا ندارد.

در آئین افتتاحیه کتاب مذکور دکتر فریدون اله یاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان به اهمیت چاپ چنین کتبی اشاره نمود و ضرورت حمایت از مؤلفان چنین آثار گرانبهایی را خاطرنشان کرد.

محبوبه توکلی از کارشناسان ارشد معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان نیز در سخنرانی خود ضمن تشکر از تلاشهای گردآورنده کتاب و تیم همراهشان ، این نکته را یادآور شد که دوپادشاه در اقلیمی نگنجد و آقای کوشش جمعی از پادشاهان هنر و صنایع دستی ایران زمین را در یک کتاب گردآورده اند و بی شک تدوین تنها یک جلد از این کتاب در چنین سطحی مشکلات و سختیهای خاص خود را دارد و ایشان با ممارست خود طی سالیان گذشته توانسته اند 13 جلد از این مجموعه را چاپ نمایند. از پیشنهادات این کارشناس صنایع دستی می توان به اهمیت ارتباطات در دنیای امروزی و نقش رسانه های اینترنتی در گسترش ارتباطات فرهنگی، اشاره نمود.

در پایان این مراسم نیز از هنرمندانی که در گردآوری این کتاب ارزشمند مشارکت داشته اند تقدیر و قدردانی به عمل آمد.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/07/15 15:20

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/07/15 15:20