یک شنبه 29 فروردين 1400
مشاهده خبر

درخشش نخستین جشنواره صنایع دستی کشور (اصفهان 1400)در نمایشگاه بین المللی تهران

اداره کل میراث فرهنگی اصفهان با مشارکت شهرداری بار دیگر در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران حضور یافت .
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان در این خصوص اظهارداشت:شرکت در این نمایشگاه فرصتی مغتنم شد تا بتوانیم تأسیسات گردشگری را برای دوران پساکرونا تجهیز نماییم.
فریدون الله یاری افزود: حال و هوای نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نسبت به سال‌های گذشته قدری متفاوت بود و شاید به لحاظ کمّی شاهد حضور پر شور مخاطبان عام نبودیم اما از لحاظ کیفی بازدیدکنندگانی ویژه، حرفه‌ای و هدفمند داشتیم.
وی  با بیان اینکه پهنه گسترده‌ای در این نمایشگاه به استان اصفهان اختصاص‌یافت، خاطرنشان کرد: نمایندگانی از جامعه هتلداران، آژانس داران، همچنین شهرداری اصفهان در این نمایشگاه حضور داشتند و هنرمندان رشته‌های مختلف صنایع‌دستی استان نیز از این ظرفیت، برای تبادل تجربه با دیگران، همچنین بازاریابی و… استفاده کردند. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان، تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری صنایع‌دستی فرصت مناسبی برای معرفی بیشتر نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع‌دستی ایران شد که قرار است سال ۱۴۰۰ به میزبانی شهر اصفهان برگزارشود و به‌واسطه آن نشان دست خلاق نیز اهدا خواهد شد.
ستار کیانپور دبیر اجرایی نخستین جشنواره بین المللی صنابع دستی ایران و دبیر کارگروه توسعه پایدار گردشگری اصفهان از تجربه حضورش در پاویون اصفهان در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران گفت و افزود:با توجه به شرایط موجود،فعالان صنعت گردشگری و صنایع دستی که دراین نمایشگاه شرکت کرده بودند،اطلاعات لازم در خصوص نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران(اصفهان1400) را دریافت کرده و با ابراز خوشحالی از برگزاری چنین جشنواره ای در سطح بین الملل استقبال نمودند.
کیانپور ادامه داد: گروه اقتصادی کافل با هدف آنالیز و بررسی وضعیت کسب و کار فعالین صنایع دستی با ارائه راهکار برای توسعه متوازن و اصولی کسب وکار های اسلامی و ایرانی به صورت واقعی و قابل اندازه گیری پرداخته و با بهره گیری از جدیدترین متدها و تازه های کسب و کار در جهان و با استفاده از تجارب مفید خود در برگزاری برنامه های ملی و بین المللی، مدیریت اجرایی نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی ایران در اردیبهشت ماه1400 را بر عهده گرفته است و امیدواریم نخستین جشنواره بین‌المللی صنایع دستی به عنوان یک رویداد مهم در تقویم صنایع دستی جهان ماندگار و جایزه «دست خلاق» نیز به عنوان یک جایزه معتبر بین‌المللی ثبت شود.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1399/12/14 10:17

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1399/12/14 10:17