شنبه 10 خرداد 1399
مشاهده خبر

برگزاری کلاس های آموزشی صنایع دستی ویژه بانوان در مرکز ترویج صنایع دستی روستای محمد آباد

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل عنوان کرد:
برگزاری کلاس های آموزشی صنایع دستی ویژه بانوان در مرکز ترویج صنایع دستی روستای محمد آباد
مجید نوری، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل از برگزاری کلاس های آموزشی صنایع دستی ویژه بانوان در مرکز ترویج صنایع دستی روستای محمد آباد بخش کویرات خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز 27 مردادماه، مجید نوری رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بید گل با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری کلاس های آموزش صنایع دستی توسعه و ترویج هنرهای سنتی، آشنایی و جذب جوانان و علاقمندان به رشته های مختلف صنایع دستی و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال و کارآفرینی این گروه است. 
نوری افزود: این کلاس های آموزشی به دو صورت تئوری و عملی و در قالب رشته های مختلف صنایع دستی نظیر چادرشب بافی، پلاس بافی ،چرم دوزی،عروسک بافی برگزار می شود. 
او در ادامه افزود: در هریک از دوره های فوق تعداد 20 هنرجو با همکاری دهیاری روستای محمد آباد بخش کویرات در حال آموزش می باشند و  در پایان دوره ها و پس از اخذ آزمون های لازم برای شرکت کنندگان، گواهی مهارت صنایع دستی و کارت شناسایی صنایع دستی برای  بانوان روستا صادر خواهد شد که بر اساس آن بانوان روستایی می توانند از تسهیلات مشاغل خانگی و اشتغال روستایی و عشایری بهره مند شوند. 
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل در پایان خاطر نشان کرد: در راستای توسعه، ترویج و احیاء صنایع دستی هم اکنون واحد صنایع دستی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل در شهرستان اردستان درحال آموزش دوره چادرشب بافی می باشد.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/05/27 14:06

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/05/27 14:06