سه شنبه 2 بهمن 1397
مشاهده خبر
برگزاری دومین دوره آموزشی چادرشب بافی در روستای محمد آباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان
سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بید گل عنوان کرد
برگزاری دومین دوره آموزشی چادرشب بافی در روستای محمد آباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان
مجید نوری، سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل از برگزاری دومین دوره آموزشی چادرشب بافی در مرکز ترویج صنایع دستی روستای محمد آباد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان جهت احیاء این هنر ماندگار خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 24 مهرماه، مجید نوری سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بید گل با اعلام این خبر افزود: هدف از برگزای این دوره آموزشی، توانمند سازی زنان خانوار و دوست داران هنر صنایع دستی و تربیت نیروی انسانی ماهر در منطقه است.
او خاطر نشان کرد: چادر شب‌بافی یکی از صنایع دستی سنتی ایران است، چادر شب، پارچه‌ای رنگارنگ و معمولا با طرح چهارخانه می باشد که به جنس پنبه یا ابریشم است، و این دوره آموزشی توسط هنرمندان برجسته این رشته به هنرجویان و علاقمندان صنایع دستی آموزش داده می شود  .
سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل در پایان عنوان کرد: بیش از 150 هنرمند در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در شهرستان فعالیت دارند، که شعربافی، زربافی، چادرشب بافی، سفالگری، گیوه دوزی و خرجین بافی از مهمترین صنایع دستی این شهرستان محسوب می‌شود.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/07/24 12:03

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/07/24 12:03