چهارشنبه 2 خرداد 1397
مشاهده خبر
افتتاح نخستین کارگاه تخصصی شعر بافی شهرستان آران و بیدگل

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بید گل در استان اصفهان، همزمان با هفته دولت اعلام کرد:

افتتاح نخستین کارگاه تخصصی شعر بافی شهرستان آران و بیدگل

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل صبح امروز 11 شهریور ماه با اعلام این خبر گفت: همزمان با هفته دولت نخستین کارگاه تخصصی شعر بافی توسط بخش خصوصی و با همکاری انجمن سلیمان صباحی بیدگلی در شهرستان آران و بیدگل راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ جواد صدیقیان، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل عنوان کرد: هدف از راه اندازی این کارگاه، ترویج صنایع دستی و جلوگیری از فراموشی هنرهای دست ساز بومی است و همچنین ترویج صنایع دستی در اشتغالزایی جوانان شهرستان موثر است.

او افزود: شعر بافی به معنای موی نازک می باشد که به خاطر ظرافت و نازکی الیاف این نوع پارچه که از جنس ابریشم می باشد این نام را نهاده اند، بافت پارچه های شعر با دستگاه های کاملا چوبی چهار وردی تولید می شود که معمولا بدون طرح و نقش بوده و به صورت ساده و یا تیرک(راه راه) بافته می شود، رنگ بندی که در این پارچه ها قرار می گیرد معمولا با دو رنگ متضاد، تیره و روشن می باشد.

او در پایان خاطر نشان کرد: برای راه اندازی کارگاه فوق توسط بخش خصوصی و با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل، اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال جهت مرمت ساختمان کارگاه که از آثار دوره صفویه است، و راه اندازی دو دستگاه شعر بافی هزینه گردیده و اشتغال 3 نفر نیروی کار را نیز به همراه داشته است.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/06/11 08:52

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/06/11 08:52