دوشنبه 30 مهر 1397
مشاهده خبر
صدور ششمین مجوز احداث اقامتگاه بوم گردی در شهرستان آران و بیدگل
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بید گل عنوان کرد:
صدور ششمین مجوز احداث اقامتگاه بوم گردی در شهرستان آران و بیدگل 
جواد صدیقیان، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل از صدور ششمین مجوز احداث اقامتگاه های بوم گردی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ جواد صدیقیان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بید گل صبح امروز 2 دی ماه با اعلام این خبر افزود: امروزه بحث رونق اقامتگاه های بوم گردی به عنوان یکی از زیر شاخه های صنعت گردشگری می تواند استفاده از ظرفیت های بومی و گردشگری در مناطق مختلف به ویژه شهرستان آران و بیدگل را فراهم سازد.
صدیقیان خاطر نشان کرد: سالیانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی وارد این شهرستان می شوند که با ایجاد اقامتگاه ها می توان نقش موثری را در ماندگاری آنان و توسعه کسب و کارهای بومی ایجاد کرد.
رئیس اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: اقامتگاه های بوم گردی با ویژگی های معماری اسلامی و ایرانی، احیای سنت ها و آداب و رسوم هر منطقه مورد توجه گردشگران خارجی است که با اجرای آن می توان بخشی از هویت و فرهنگ یک منطقه را به مرحله نمایش گذاشت.
صدیقیان تاکید کرد: هدف از راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی، رونق صنعت گردشگری با ترویج باورهای معنوی مردم محلی به گردشگران، ایجاد همدلی و مشارکت بین گردشگران و مردم، ایجاد پایبندی به اخلاق زیست محیطی و پایداری کیفیت زندگی مردم منطقه و آشنا سازی گردشگران با اماکن تاریخی و ظرفیت های گردشگری شهرستان آران و بیدگل است.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/10/02 10:24

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/10/02 10:24