دوشنبه 27 خرداد 1398
مشاهده خبر

برگزاری یازدهمین جلسه اعضاء دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
برگزاری یازدهمین جلسه اعضاء دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی
جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری یازدهمین جلسه اعضاء دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی در محل معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 26 تیرماه، جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری یازدهمین جلسه اعضاء دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی و با حضور نمایندگانی از شهرداری، اتحادیه صنف صنایع دستی، دانشگاه هنر و اساتید برجسته و کارشناسان صنایع دستی استان در محل دفتر معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به منظور تبیین اولویت های اجرایی و بررسی اقدامات انجام شده در راستای اهداف دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی خبر داد.
جعفرصالحی با اشاره به جایگاه مهم اصفهان از لحاظ تعدد رشته های صنایع دستی، تعداد هنرمندان، تعداد کارگاههای صنایع دستی و انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی که با هدف توسعه پایدار، بهسازی و ارتقاء جایگاه شهر اصفهان در حوزه صنایع دستی صورت پذیرفته است و در راستای جلسات برگزار شده قبلی به نقش ارگانهای مختلف دولتی و غیردولتی اعم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری، دانشگاه هنر، اتحادیه صنف صنایع دستی، اتحادیه شرکت های تعاونی و مشارکت این ارگانها در تحقق هر چه بیشتر و سریعتر اهداف دبیرخانه پرداخت و از نمایندگان این دستگاهها خواست همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند. 
در جلسه مذکور اعضا نظرات خود از قبیل ایجاد بوستان صنایع دستی که مکانی مناسب برای برگزاری نمایشگاهها و ورک شاپها می باشند، ضرورت ایجاد موزه صنایع دستی، برگزاری کلاسهای آموزشی تخصصی صنایع دستی و کلاسهای مدیریت کسب و کار و بازاریابی، واگذاری طرح های پژوهشی به دانشجویان دانشگاه هنر، تغییر نام تابلوی ورودی شهر اصفهان به "اصفهان، شهر جهانی صنایع دستی"، واگذاری قسمتی از فرهنگسراهای شهرداری به اتحادیه صنف به منظور بهره گیری در امر آموزش صنایع دستی و خانه های هنرمندان صنایع دستی، تخصیص مرکزی برای نمایش دائمی تازه های بسته بندی صنایع دستی و . . . بیان نمودند . 
گفتنی است طی مذاکرات صورت پذیرفته فی ما بین اتحادیه صنایع دستی و شورای شهر اصفهان، به صورت آزمایشی قسمتی از خانه جوان و فرهنگسرای کوثر در اختیار اتحادیه قرار گرفته تا تبدیل به مکانهایی به منظور ارائه صنایع دستی، مراکز آموزش و کارگاههای صنایع دستی هنرمندان شوند و در آینده ای نزدیک فرهنگسراهای دیگر نیز در اختیار اتحادیه صنایع دستی قرار گیرد. 


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/04/26 12:34

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/04/26 12:34