دوشنبه 12 خرداد 1399
مشاهده خبر

راه اندازی موزه صنایع دستی اصفهان در دستور کار میراث فرهنگی استان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
راه اندازی موزه صنایع دستی اصفهان در دستور کار میراث فرهنگی استان 
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عصر روز گذشته در نشست دبیرخانه "اصفهان شهر جهانی صنایع دستی" عنوان کرد: با عنایت به اینکه اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی انتخاب شده، پیگیر راه اندازی موزه صنایع دستی اصفهان و به نمایش گذاردن آثار شاخص هنرمندان اصفهانی هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ عصر روز گذشته 18 اسفندماه، نشست دبیرخانه "اصفهان شهر جهانی صنایع دستی" با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل و تنی چند از هنرمندان و نمایندگان سازمانهای فرهنگی و هنری اصفهان در مکان خانه تاریخی میراث اصفهان برگزار شد.
در این نشست، مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی با تاکید بر انتخاب اصفهان به عنوان دومین شهر جهانی صنایع دستی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از یک سوم صنایع دستی جهان در استان اصفهان واقع شده و همچنین وجود هنرمندان ارزشمند در اصفهان، می طلبد تا این شهر به عنوان دومین شهر جامع صنایع دستی جهان دارای موزه ائی ارزشمند در حوزه صنایع دستی باشد تا از این طریق بتوان آثار فاخر و ارزشمند هنرمندان شاخص دیار نصف جهان را در معرض دید جهانیان قرار داد.
در ادامه این نشست جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با ایراد سخنانی تاکید کرد: با تلاشهای به عمل آمده از سال 94 تا کنون و پس از انتخاب اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، توانسته ایم در حوزه ترویج صنایع دستی به پیشرفتی 100 درصدی دست یابیم.
او همچنین تصریح کرد: در حوزه شناسائی هنرمندان و بیمه آنان نیز به پیشرفت خوبی دست یافته ایم به گونه ائی که هم اکنون بیش از 40 هزار هنرمند در استان اصفهان شناسائی شده و دارای پرونده می باشند.
جعفرجعفر صالحی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه شناسائی بیمه هنرمندان صنایع دستی نیز دستاوردهای خوبی داشته ایم، لذا در حوزه های حمایتی نیز تلاش داریم تا از هنرمندان در حوزه فعالیتهایشان حمایت کنیم. 
در این نشست نمایندگانی از سازمانهای صدا و سیما، شهرداری اصفهان، دانشگاه هنر اصفهان، اتحادیه صنایع دستی و اداره کل میراث فرهنگی استان حضور داشتند.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/12/19 13:47

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/12/19 13:47