سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
مشاهده خبر

برگزاری نمایشگاه آثار نقاشیخط در گالری نقش خانه اصفهان

برگزاری نمایشگاه آثار نقاشیخط در گالری نقش خانه اصفهان

جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان صبح امروز از برگزاری نمایشگاه آثار نقاشیخط در گالری نقش خانه اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی ادارۀ کل استان اصفهان امروز 7 شهریور با اعلام این مطلب افزود: با توجه به بازدید گردشگران خارجی و داخلی از گالری نقش خانه در میدان امام (ره) اصفهان و جذابیت خط و خوشنویسی سنتی و ایرانی که در قالب فرم های مختلف بوسیله رنگ بر روی بوم نقش می بندد ، این نمایشگاه با شرکت 30 نفر از هنرآموختگان استاد محمد رضا شفیعی (از چهره های برتر خوشنویسی و نقاشیخط کشور) راه اندازی گردید.

او در ادامه گفت: خط و خوشنویسی از رشته های سنتی و اصیل ایرانی است که دارای ظرفیت های گوناگون در انواع خطوط ایرانی است و با وجود داشتن اساتید برجسته در اصفهان و کشور در رشته خوشنویسی، کمتر توانسته ایم از این ظرفیت در هنرهای مختلف از جمله رشته های گوناگون صنایع دستی استفاده ببریم.

 

جعفر صالحی همچنین اشاره کرد: با توجه به اینکه گالری نقش خانه هنرهای سنتی به عنوان مرکز تخصصی هنر و صنایع دستی درحال فعالیت های متعدد در زمینه برگزاری نمایشگاههای صنایع دستی و خوشنویسی است، می توانیم به صورت گسترده و هدفمند شاهد رشد، شکوفایی و تعامل رشته خوشنویسی با رشته های مختلف صنایع دستی در اصفهان باشیم.

 نمایشگاه فوق تا 14 شهریور 97 همه روزه از ساعت 10 تا 17 در محل گالری نقش خانه هنرهای سنتی، واقع در میدان امام(ره) ، ابتدای بازار مسجد شیخ لطف الله، آماده بازدید علاقمندان است.


دسته بندی : صنایع دستی

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/06/07 12:50

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/06/07 12:50