پنج شنبه 21 آذر 1398
ثبت نام دوره های آموزش غیر حضوری صنایع دستی

Rounded Rectangle: دوره های غیرحضوریآموزش غیرحضوری

آموزش غیر حضوری هنرهای سنتی و صنایع دستی استان اصفهان

معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی استان اصفهان در راستای توسعه و ترویج صنایع دستی به منظور معرفی و آشنایی جوانان و علاقمندان به رشته های مختلف صنایع دستی و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال  و کارآفرینی و  انتفال فرهنگ اصیل اسلامی-ایرانی نهفته در صنایع دستی، برای علاقمندانی که امکان شرکت در دوره های آموزش حضوری را ندارند با نگرش الکترونیکی به امر آموزش و با همکاری دفتر فناوری اطلاعات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و بخش خصوصی و بهره گیری از مربیان و اساتید برجسته، تعدادی از دوره های صنایع دستی و  هنرهای سنتی اصفهان را به صورت غیرحضوری برگزار می نماید.

علاقه مندان هم استانی و سایر هموطنان عزیز در ایران و دیگر نقاط جهان می توانند از طریق ثبت نام در سامانه الکترونیکی مربوطه در این دوره ها شرکت نمایند .

 

رشته های آموزشی غیرحضوری  :

رودوزی های سنتی

ردیف

زیرمجموعه های رشته

1

سرمه دوزی

2

کتیبه دوزی

3

تکه دوزی

4

سوزندوزی های سنتی

5

دوخت لباس های سنتی

6

شبکه دوزی و قلابدوزی اصفهان

7

گلابتون دوزی

 

چاپ های سنتی

ردیف

زیرمجموعه های رشته

8

چاپ کلاقه ای(باتیک-نقاشی روی پارچه)

 

صنایع دستی چرمی

ردیف

زیرمجموعه های رشته

9

دوخت چرم

10

معرق چرم

11

نقاشی روی چرم

 

صنایع دستی فلزی

ردیف

زیرمجموعه های رشته

12

قلمزنی

 

صنایع دستی چوبی

ردیف

زیرمجموعه های رشته

13

معرق چوب

 

نحوه آموزش :

الف) علاقمندان پس از ثبت نام از طریق سامانه الکترونیکی و دریافت کد رهگیری به سامانه اینترنتی آموزشگاه مرتبط گردیده و در طول مدت 5 ماهه دوره آموزش کلیه مراحل و موضوعات از طریق ارتباط با مربی و استاد آموزش داده می شود.

ب) ارسال بسته آموزشی

بسته آموزشی شامل: CD تصویری(فیلم و تصاویر) ، جزوه آموزشی، ابزار  و وسایل مورد نیاز، مواد و مصالح (براساس پروژه های تعریف شده در طول دوره آموزشی)  بوده که از طریق پست حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از ثبت نام نهایی از سوی آموزشگاه به آدرس پستی تعیین شده توسط هنرجو ارسال می گردد.

ج) انجام پروژه های تعریف شده:

هر هنرجو در طول دوره آموزش موظف است براساس محتوای آموزشی پروژه هایی را اجرا و برای شرکت در آزمون پایان دوره آماده و ارائه نماید.

د) آزمون پایان دوره:

هنرجو پس از اتمام دوره آموزش و براساس تقویم زمان بندی آزمونهای آموزش غیرحضوری در آزمون پایان دوره شرکت نموده و در صورت کسب امتیاز قبولی موفق به دریافت گواهی نامه آموزشی خواهد شد.

برای ثبت نام در این دوره ها پس از مطالعه مطالب ذیل روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید:(بزودی در پایین این صفحه قرار داده می شود)

 • ثبت نام در این دورها برای عموم علاقه مندان آزاد است.
 • اطلاعات خود را صحیح و کامل وارد نمائید.
 • دوره های آموزش غیرحضوری صنایع دستی در مقطع مقدماتی برگزار می گردد.
 • در صورت عدم دریافت بسته آموزشی در مدت زمان تعیین شده، موضوع را از طریق شماره تماس 32665414-031  به واحد آموزش معاونت صنایع دستی استان اصفهان اعلام و پیگیری نمائید.
 • دوره های آموزش غیرحضوری صنایع دستی طی دو دوره در سال(شش ماهه اول و شش ماهه دوم) برگزار می گردد.
 • آزمون این دوره ها طبق تقویم زمان بندی و به صورت حضوری توسط معاونت صنایع دستی استان اصفهان  در محل مرکز آموزش هنرهای سنتی سعادت آباد واقع در اصفهان، خیابان سعادت آباد، ابتدای خیابان آیت اله خوانساری برگزار می گردد.
 • آزمون پایان دوره هر رشته آموزشی 100 امتیاز داشته که از میانگین نمرات کسب شده از آزمون کتبی(100 امتیاز) و آزمون عملی(100 امتیاز) حاصل می گردد.
 • آزمون کتبی شامل کلیه موضوعات و مطالب ارائه شده در بسته آموزشی می باشد.
 • آزمون عملی شامل انجام پروژه نیمه کاره (تعریف شده در بسته آموزشی) در محل آزمون ،ارائه پروژه های انجام شده در طول دوره آموزش (طبق راهنمایی های ارائه شده در بسته آموزشی) می باشد . 
 •  تعداد دفعات  ارتباط با مربی در طول دوره آموزش ،در نمره نهائی آزمون تاثیرگذار میباشد.
 • در جلسه آزمون، ارائه آثار که شامل؛ پروژه نهایی، نمونه آثار  آموزش داده شده در طول دوره و کار نیمه کاره آزمون می باشد الزامی است. (آثار قابل ارائه در هر رشته در بسته ارسالی به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.)  
 • به منظور ارزیابی عملکرد هنرجویان، ارائه پروژه نهایی در جلسه آزمون و تحویل آن به معاونت صنایع دستی استان اصفهان(واحد آموزش )  الزامی بوده ودرصورت عدم اجرا و تحویل پروژه  ،نمره  مربوطه (30 امتیاز)کسب نگردیده  وگواهینامه پایان دوره صادر نخواهد شد.
 • به آن دسته از هنرجویانی که موفق به کسب نمره قبولی آزمون (حداقل نمره قبولی در آزمون پایان دوره آموزش 60 می باشد )شده اندگواهی نامه آموزشی تعلق خواهد گرفت.
 • لازم به ذکر است که گواهی پایان دوره المثنی از سوی این اداره کل صادر نمیگردد.
 • برقراری ارتباط با پشتیبان آموزش به 6 طریق انجام می گردد که شامل پیامک، ایمیل، چت تصویری، تماس تلفنی، سایت و پرسش و پاسخ می باشد.

حداکثر  زمان اعلام انصراف از دوره و  دریافت شهریه 3 روز کاری از زمان ثبت نام نهایی و پرداخت شهریه بوده وپس اززمان تعیین شده  امکان  بازگرداندن شهریه وجود نخواهد داشت.