اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان
تاريخ و زمان: 1397/10/26 10:24 | دسته بندی: گردشگری

خانه تاریخی مهدی قلی خان روستای قودجان مجوزهای لازم را برای تبدیل شدن به اقامتگاه بوم گردی دریافت کرد

سرپرست میراث فرهنگی خوانسار عنوان کرد:
خانه تاریخی مهدی قلی خان روستای قودجان مجوزهای لازم را برای تبدیل شدن به اقامتگاه بوم گردی دریافت کرد
سرپرست میراث فرهنگی شهرستان خوانسار از دریافت مجوزهای لازم برای تغییر کاربری و تبدیل شدن خانه تاریخی مهدی قلی خان در روستای قودجان به اقامتگاه بوم گردی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، صبح امروز 26 دی ماه، علی جوزی، سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان خوانسار از تغییر کاربری و تبدیل خانه تاریخی مهدی قلی خان در روستای قودجان این شهرستان و صدور مجوزهای لازم خبر داد.
علی جوزی خاطر نشان کرد: عمارت مهدی قلی خان در روستای قودجان شهرستان خوانسار که از تابستان امسال با همکاری بخش خصوصی و نظارت همه جانبه میراث فرهنگی خوانسار در حال مرمت و بازسازی است، مجوز تبدیل شدن به اقامتگاه بوم گردی را دریافت کرد. 
سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان خوانسار گفت: این خانه بی نظیر تاریخی با اعتباری در حدود ۱۰ میلیارد ریال در حال بازسازی و مرمت است و به زودی به عنوان یک اقامتگاه درجه یک بوم گردی در شهرستان خوانسار افتتاح خواهد شد.
او تاکید کرد: با توجه به اینکه در سالهای اخیر بهترین راهبرد برای حفظ بناهای تاریخی شهرستان خوانسار، احیا آنها در قالب مجموعه‌ها و تأسیسات گردشگری است، میراث فرهنگی خوانسار از تمامی سرمایه‌گذاران و متقاضیان فعالیت در این عرصه استقبال می‌نماید.
علی جوزی در پایان گفت: رویکرد و هدف بلند مدت میراث فرهنگی خوانسار احیا بناهای تاریخی در تمامی مناطق شهرستان خوانسار در قالب طرحهای گردشگری و احیا مجدد آنها به منظور توسعه گردشگری و بازآفرینی پایدار است.
عمارت تاریخی مهدی قلی خان به شماره ۱۵۱۷۸ در سال ۱۳۸۴ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.