اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان
تاريخ و زمان: 1398/05/20 09:15 | دسته بندی: میراث فرهنگی

ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت پروژه قلعه تاریخی مورچه خورت

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت پروژه قلعه تاریخی مورچه خورت 
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از ادامه عملیات استحکام بخشی و مرمت قلعه تاریخی مورچه خورت در استان اصفهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان اصفهان؛ صبح امروز 20 مرداد ماه ، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این مطلب گفت: بنای قلعه تاریخی مورچه به پیش از اسلام بازمیگردد که پس از اسلام و در دوره های صفوی و قاجار گسترش یافته.
الله یاری خاطر نشان کرد: عملیات مرمت این قلعه تاریخی در 2 مرحله و در اردیبهشت ماه و خردادماه سال جاری آغاز شد، که در مرحله اول با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد و هفتاد و هشت میلیون ریال شامل: ساماندهی و استحکام بخشی بدنه های قلعه و مسیرهای دستری و در مرحله دوم عملیات مرمتی این قلعه تاریخی، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و سیصد و ده میلیون ریال شامل : مرمت و بازسازی یکی از زیباترین خانه های تاریخی قلعه معروف به خانه عروس، ادامه دارد.
گفتنی است تا حدود 20 سال گذشته در این قلعه تاریخی خشتی و گلی، خانواده های متعددی زندگی می کردند که در حال حاضر فقط مسجد اصلی این بنای تاریخی زیبا پذیرای نمازگزاران و اهالی شهر در مراسم های آئینی می باشد.