اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان
تاريخ و زمان: 1398/07/17 08:02 | دسته بندی: گردشگری

افتتاح بخش کودک و نوجوان مجموعه جهانی باغ فین کاشان همراه با مراسم گرامیداشت روز جهانی کودک

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان عنوان کرد:
افتتاح بخش کودک و نوجوان مجموعه جهانی باغ فین کاشان همراه با مراسم گرامیداشت روز جهانی کودک 
مهران سرمدیان رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان ضمن تبریک روز جهانی کودک از افتتاح بخش کودک و نوجوان  مجموعه جهانی باغ فین کاشان خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 17 مهرماه، مهران سرمدیان رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان با اعلام این خبر گفت: در این بخش که با همکاری موسسه دارالقرآن مهدویت کاشان راه اندازی شده است، برای کودکان برنامه های مختلفی از قبیل نقاشی، بازی های مختلف و برنامه های آموزشی در حوزه میراث فرهنگی و حفاظت و نگهداری بناها و آثار تاریخی تدارک دیده شده است. 
او گفت: این بخش با هدف ترویج فرهنگ مهدویت و همچنین آشنایی کودکان با آداب و رسوم و آئین های سنتی و بناهای تاریخی کاشان در یکی از اتاقهای جنب شاه نشین مجموعه جهانی باغ موزه فین کاشان راه اندازی شد. 
سرمدیان در ادامه خاطر نشان کرد: بخش کودک و نوجوان این مجموعه تاریخی برنامه های متنوع فرهنگی هنری برای آموزش و انتقال فرهنگ غنی گذشته به کودکان و نوجوانانی که همراه مسافرین و میهمانان این مجموعه هستند دارد.
به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان، در این بخش شرکت کنندگان با موضوع امام زمان(عج)، و بناهای تاریخی با محوریت باغ ایرانی نقاشی های خود را ترسیم می کنند و در ادامه با برگزاری مسابقه، پرسش و پاسخ و انتخاب بهترین نقاشی ها جایزه دریافت می نمایند.
سمیه فرهادی، سرپرست پایگاه جهانی باغ فین کاشان نیز در همین زمینه گفت: بخش کودک و نوجوان در مجموعه جهانی باغ فین در طول سال پذیرای کودکان و نوجوانانی خواهد بود که همراه با خانواده های خود از این مجموعه بازدید می کنند و از برنامه های متنوع آن بهره مندگردند. 
او افزود: افتتاح این بخش همزمان با روز جهانی کودک، و با حضور مسئولین اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان و مسئولین مؤسسه دارالقران مهدویت و دانش آموزان برگزیده مدارس ابتدایی کاشان راه اندازی گردید.