اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان
تاريخ و زمان: 1397/11/17 08:49 | دسته بندی: گردشگری

تدوین تقویم گردشگری کاشان

رییس اداره میراث فرهنگی کاشان عنوان کرد:
تدوین تقویم گردشگری کاشان
مهران سرمدیان رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از تدوین تقویم گردشگری کاشان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، صبح امروز 17 بهمن ماه و همزمان با ایام دهه فجر انقلاب، مهران سرمدیان رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان، در حاشیه افتتاح اقامتگاه سنتی "ملک" اظهار داشت: کاشان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته به گردشگری که از ۲۳ تا ۲۶ بهمن در تهران برگزار می شود، حضور متفاوتی خواهد داشت.
سرمدیان از آماده سازی تقویم گردشگری کاشان خبر داد و افزود: در حال بررسی آسیب های گردشگری کاشان هستیم تا در سال ۹۸ با رفع این موارد شاهد رونق گردشگری در شهرستان باشیم و ضریب ماندگاری را از ۱.۵ روز به سه الی چهار روز برسانیم.
رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان با بیان اینکه ۷۵ موسسه گردشگری در کاشان وجود دارد، ابراز داشت: هفت هتل یک تا چهار ستاره و چهار هتل آپارتمان، چهار سفره خانه سنتی، یک کافه تریا سنتی، ۱۶ دفتر خدمات مسافرتی، چهار میهمان پذیر و ۱۰ اقامتگاه بوم گردی در کاشان وجود دارد.
او گفت: چهار مجتمع بین راهی و دو آموزشگاه گردشگری در کاشان وجود دارد و  افرادی که در موسسات گردشگری فعالیت دارند باید تحت آموزش قرار گیرند تا واحدهای آموزشی تقویت شوند.
سرمدیان از بهره برداری ۱۷ واحد اقامتی تا نیمه اول سال ۹۸ در کاشان خبر داد و افزود: بیش از هزار و ۸۰۰ تخت اقامتی در شهرستان کاشان وجود دارد.
سرمدیان ضمن اشاره به راه اندازی ربات گردشگری کاشان اظهار داشت: اقامتگاه سنتی شاسوسا در کاشان نیز در روز چهارشنبه هفته جاری توسط رئیس  سازمان میراث فرهنگی کشور به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری خواهد رسید.