اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان
تاريخ و زمان: 1398/06/21 11:31 | دسته بندی: صنایع دستی

جلسه هم اندیشی با پیشکسوتان و اساتید صنایع دستی شهر اصفهان ( مجموعه نشست های هم اندیشی اصفهان 2020 شهر گردشگری، هنر و میراث فرهنگی)

 جلسه هم اندیشی با پیشکسوتان و اساتید صنایع دستی شهر اصفهان ( مجموعه نشست های هم اندیشی اصفهان 2020 شهر گردشگری، هنر و میراث فرهنگی)

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان از برگزاری جلسه هم اندیشی با پیشکسوتان و اساتید صنایع دستی شهر اصفهان با رویکرد اصفهان 2020 صبح روز شنبه 16 شهریورماه 1398 در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان؛ جعفر جعفرصالحی طی جلسه هم اندیشی با پیشکسوتان و اساتید صنایع دستی شهر اصفهان در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان گفت: " در اصفهان 2020 به دنبال ایجاد خانه های صنایع دستی، محلات تخصصی صنایع دستی، نامگذاری معابر با اسامی صنایع دستی و هنرمندان، همچنین نصب المانهای صنایع دستی در سطح شهر هستیم و الزاما می بایست شرایطی فراهم نمائیم که فرزندان با ذهن خلاقشان به لحاظ بصری و هویتی با صنایع دستی آشنا شوند.

جعفرصالحی در ادامه خاطر نشان نمود: در اصفهان 2020 به دنبال باز کردن راهی برای حضور هنرمندان در اقصا نقاط دنیا بوده و می بایست  پایگاههایی برای هنرمندان ایجاد نمائیم و این اقدام می تواند از شهرهای خواهرخوانده اصفهان شروع شود. از جمله اقدامات دیگری که در اصفهان 2020 می توانیم رقم بزنیم برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی با حضور 37 شهر خلاق صنایع دستی و هنرهای مردمی می باشد و این اهداف محقق نمی گردد مگر با همکاری سایر ارگانهای ذیربط .

نصیر ملت عضو شورای اسلامی شهر اصفهان و از میزبانان این نشست بیان کرد: اهمیت موضوع صنایع دستی و اینکه سهم ارزشمندی از درآمد ارزی کشور را شامل می شود. آمادگی خود را برای همکاری هرچه بیشتر نهادهای شهرداری اصفهان و معاونت صنایع دستی اعلام کرد.

همچنین پیروز ارجمند ، دبیر محترم دبیرخانه اصفهان  به 2020 در ادامه سخنان مهندس ملت افزود: طراحی محصول در حوزه صنایع دستی و نیاز به تجارت جدید به منظور کسب ایده های خلاقانه، برگزاری استارت آپ ها، برگزاری کارگاههای آموزشی با موضوع برندینگ و بازاریابی در حوزه صنایع دستی به نقش مهم شهرداری اشاره کرد.

او همچنین تصریح کرد: دبیرخانه این رویداد مهم فعال بوده و همه روزه در ساعات اداری پذیرای حضور علاقمندان ، صنعتگران ، هنرمندان و فعالان صنایع دستی به منظور دریافت پیشنهادات و ایده های جدید خواهد بود.