دوشنبه 30 مهر 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر
جشنواره گردشگری توت علویجه در تقویم گردشگری استان اصفهان ثبت خواهد شد

مدیر کل میراث فرهنگی استان در جمع مسئولین شهر علویجه عنوان کرد:

جشنواره گردشگری توت علویجه در تقویم گردشگری استان اصفهان ثبت خواهد شد

صبح امروز مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ در نشست مدیران شهر تاریخی علویجه تاکید کرد: جشنواره گردشگری توت شهر علویجه در تقویم گردشگری استان اصفهان ثبت می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 10 آبان ماه و در سفر نیم روزه مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان به شهرستان نجف آباد، وی با حضور تنی چند از مدیران اداره کل در نشستی با حضور مدیران شهر علویجه شرکت کرد.

در این نشست که با حضور مظفر نجفی فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد، مسعود قنبری شهردار علویجه، شهرام امیری مدیر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل، اکرم عباسی مدیر میراث فرهنگی شهرستان نجف آباد و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر علویجه همراه بود، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی تاکید کرد: بخش مهردشت شهرستان نجف آباد به ویژه شهرهای علویجه و دهق با مساحتی بالغ بر 1712 کیلومتر از قدمتی کهن برخوردار است.

او در همین رابطه تاکید کرد: وجود ابنیه های متعدد تاریخی و مذهبی در این منطقه همچون: مسجد جامع، بافت تاریخی و خانه های تاریخی علویجه و همچنین امامزاده ها، کاروانسراها، حسینیه ها، قنات های تاریخی و همچنین روستاهای تاریخی پیرامون شهر، شرایطی را فراهم آورده تا بتوان گردشگری را در این شهرستان توسعه داد.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به بروز خشک سالی در فلات مرکزی ایران تاکید کرد: وجود میراث ارزشمند ملموس و غیر ملموس در این منطقه با توجه به وجود 900 اثر تاریخی باعث شده تا با توجه به بروز خشکسالی های ممتد فلات مرکزی ایران بدنبال توسعه گردشگری با تکیه بر اندوخته های نیاکان در قالب میراث طبیعی و تاریخی باشیم.

او با اشاره به وجود مواهب طبیعی همچون: زعفران، انگور و توت در منطقه تاکید کرد: در راستای دست یابی به توسعه پایدار منطقه از منظر گردشگری، جشنواره گردشگری توت علویجه به صورت سالانه در تقویم رویدادهای فرهنگی گردشگری استان ثبت شده و با تمام توان از برگزاری این جشنواره در راستای توسعه گردشگری پایدار در پهنه استان اصفهان حمایت می کنیم.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/08/10 13:17

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/08/10 13:17

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit