چهارشنبه 2 خرداد 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر
افتتاح 3 اقامتگاه سنتی و بومگردی در کاشان همزمان با هفته دولت

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:

افتتاح 3 اقامتگاه سنتی و بومگردی در کاشان همزمان با هفته دولت

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ روز گذشته 4 مرداد از افتتاح 13 اقامتگاه سنتی و بومگردی همزمان با سومین روز از هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اله یاری با اعلام این مطلب افزود: همزمان با فرارسیدن هفته دولت و مطابق با برنامه ریزی های به عمل آمده، 3 اقامتگاه سنتی و بوم گردی شهرستان کاشان که با مرمت و تجهیز خانه های تاریخی  این شهر آماده شده بودند، با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان به بهره برداری رسید.

او در همین رابطه ادامه داد و گفت: اولین طرح اقامتی این شهرستان که عصر روز گذشته افتتاح شد، بهره برداری از اقامتگاه بومگردی "سرای سایه" می باشد. 

اله یاری درباره زیر ساختهای این اقامتگاه عنوان کرد: اقامتگاه بومگردی سرای سایه با186 مترمساحت و با 247 زیر بنا شامل 9 فضای اقامتی در محل "درب باغ" شهرستان کاشان می باشد که به بهره برداری رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی استان در ادامه به سایر اماکن مورد بهره برداری شهر کاشان اشاره کرد و افزود: از جمله طرح های بهره برداری شده، همزمان با هفته دولت، اقامتگاه بومگردی " سروا" می باشد که با مساحتی در حدود 230متر مربع و زیر بنای 400متر مربع آماده پذیرایی از گردشگران بوم گرد در کاشان می باشد.

او همچنین در ادامه به بهره برداری از مرحله دوم طرح توسعه اقامتگاه سنتی منوچهری کاشان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: همزمان با هفته دولت  ودر راستای بهره برداری از سومین طرح گردشگری شهرستان کاشان، مرحله دوم طرح توسعه هتل سنتی منوچهری کاشان نیز با 1300 متر مساحت و با 2100متر زیر بنا به بهره برداری رسید.


اله یاری در پایان خاطر نشان کرد این 3 طرح با اعتباری بالغ بر 42میلیارد ریال همزمان با سومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید، بدین ترتیب با افتتاح این طرحهای گردشگری، ضمن حفظ میراث گران سنگ تاریخی شهرستان کاشان، بیش از 50 تخت به ظرفیت اقامتی این شهرستان افزوده شد.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1396/06/05 13:15

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1396/06/05 13:15

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit