جمعه 17 مرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

نقش ویژه گردشگری ادبی در رونق گردشگری استان اصفهان

نقش ویژه گردشگری ادبی در رونق گردشگری استان اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز در نشست توسعه گونه گردشگری ادبی که در دانشگاه اصفهان برگزار شد با ایراد سخنانی تأکید کرد: گونه گردشگری ادبی نقشی ویژه در رونق گردشگری در استان اصفهان ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز سه شنبه 12 شهریور به همت انجمن مفاخر فرهنگی استان نشست توسعه گردشگری ادبی استان با حضور فریدون اله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان، سید علی صالح درخشان معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل و همچنین با حضور تنی چند از مدیران اداره کل، اساتید دانشگاه اصفهان و فعالان گردشگری در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی با استقبال از توسعه کمی و کیفی گردشگری ادبی در اصفهان تأکید کرد: بدون شک گونه های مختلف گردشگری امروز نقش مهمی در توسعه این صنعت ایفا می کنند.

او همچنین تأکید کرد: با نگاهی به پیشینه تاریخی و فرهنگی فلات مرکزی ایران در می یابیم که امروزه، فرهنگ های بومی و محلی به ویژه گویش های محلی و پرداختن به شخصیت های علمی و فرهنگی که در جای جای این استان، این فرهنگ ها را پدید آورده و یا در امتداد آنها کوشیده اند، نقش مهمی در توسعه گردشگری در مناطق مختلف ایفا می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه گفت: شناسایی این آثار و پرداختن به یادمان های آنها از یکسو و برنامه ریزی برای معرفی بهینه آنها به گردشگران فرهنگی، نقش مهمی در توسعه گردشگری استان اصفهان در منظر گردشگری ادبی دارد جایگاه گردشگری ادبی در تقویم گردشگری استان اصفهان ثبت شود.

در ادامه این نشست سید علی صالح درخشان معاون سرمایه گذاری وگردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با ایراد سخنانی با استقبال از راه اندازی گردشگری ادبی در استان اصفهان تأکید کرد: امروز ما با ماموریت بزرگی در استان در قالب معرفی فرهنگ و شخصیت های فرهنگی خود مواجه هستیم و این در حالی است که پیش از این، این حرکت ارزشمند فرهنگی مغفول واقع شده بود.

او همچنین تصریح کرد: امروز گردشگری با بیش از 50 گونه فعالیت می تواند نقش مهمی در توسعه توامان اقتصادی و فرهنگی مناطق مختلف استان ایفا می کند، لذا امیدواریم با توسعه گردشگری ادبی در استان البته با ترتیبی مشخص و گام به گام تلاش می کنیم تا جایگاه گردشگری ادبی در تقویم گردشگری استان ثبت شود تا از آن طریق بتوانیم به توسعه استان بیندیشیم.

 

 


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/06/12 13:21

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/12 13:21

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit