پنج شنبه 2 اسفند 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

اصفهان یکی از کانون های تبلور فرهنگ و هویت اصیل ایرانی است / برگزاری هفته فرهنگی اصفهان و سنگاپور در دستور کار میراث فرهنگی

سفیر ایران در سنگاپور عنوان کرد:
اصفهان یکی از کانون های تبلور فرهنگ و هویت اصیل ایرانی است / برگزاری هفته فرهنگی اصفهان و سنگاپور در دستور کار میراث فرهنگی 
جواد انصاری سفیر ایران در سنگاپور امروز در نشستی با مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد: براستی اصفهان یکی از کانون های تبلور فرهنگ و هویت اصیل ایرانی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز 5 تیرماه به همت نمایندگی وزارت امور خارجه استان اصفهان و اتاق بازرگانی و صنایع و معاون و کشاورزی استان اصفهان نشست مشترکی با حضور جواد انصاری سفیر ایران در سنگاپور، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، علی رضا سالاریان مسئول نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان، محسن یارمحمدیان معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان و جمعی از مدیران اداره کل و اتاق بازرگانی استان اصفهان در خانه تاریخی میراث اصفهان برگزار گردید.
در این نشست جواد انصاری سفیر ایران در سنگاپور با ایراد سخنانی تاکید کرد: بدون شک صنعت گردشگری یکی از کارآمدترین صنایع جهان هست که نقش مهمی در توسعه اقتصاد ایفا می کند، لذا امروز همه ما باید به گردشگری به عنوان سرمایه ملی نگاه کنیم که می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصاد ایران ایفا کند.
او در ادامه با اشاره به آفت وابستگی اقتصاد ایران به نفت تصریح کرد: اگر چه ایران دارای منابع ارزشمند طبیعی در حوزه نفت و گاز می باشد، لکن امروزه همگان در کشور خوشبختانه به این نتیجه رسیده اند که از گردشگری به مراتب بهتر از نفت می توان بهره برداری کرد.
سفیر ایران در کشور سنگاپور همچنین عنوان کرد: خوشبختانه با توجه به غنای فرهنگی و تمدنی کشور عزیزمان ایران، آسیب پذیری ما در حوزه فرهنگ بسیار اندک است بگونه ائی که جهانیان همواره از فرهنگ غنی ایرانیان با احترام یاد کرده اند و این در حالی است که در همین زمینه اصفهان یکی از کانون های تبلور فرهنگ و هویت اصیل ایرانی است، بنابراین باید تلاش کنیم تا از داشته های فرهنگی خود همچون میراث ارزشمند فرهنگی و صنایع دستی خود در زمینه توسعه گردشگری بهره برداری کنیم.
انصاری در ادامه با اشاره به نقش اصفهان در توسعه فرهنگی ایران عنوان کرد: براستی اصفهان همه زیبائی های ایران زمین را یکجا در خود جای داده است، لذا با توجه به آثار ارزشمند تاریخی اصفهان و صنایع دستی غنی آن آماده ایم گردشگری را میان اصفهان و سنگاپور توسعه دهیم.
برگزاری هفته فرهنگی اصفهان و سنگاپور در دستور کار میراث فرهنگی 
در این نشست فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور در شهر تاریخی اصفهان اظهار داشت: با توجه به رشد قابل قبول گردشگری به ویژه گردشگری خارجی در اصفهان، هم اینک به این نتیجه رسیده ایم، با توجه به اشباع برخی بازارهای گردشگری اصفهان و همچنین بروز تحریم های جدید و ناعادلانه، بدنبال بازاریابی در بازارهای هدف گردشگری باشیم، لذا در راستای این نشست، کشورهای آسیائی در اولویت جدی ما قرار دارد.
او همچنین تصریح کرد: برنامه ریزی برای معرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری و همچنین معرفی صنایع دستی اصیل ایرانی در راستای تحقق مقوله حمایت از کالای ایرانی از جمله سیاستهای سازمان میراث فرهنگی در راستای توسعه کیفی گردشگری است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پایان تصریح کرد: در راستای شناسائی فرصتهای جدید گردشگری برنامه ریزی لازم جهت برگزاری هفته فرهنگی اصفهان و سنگاپور در راستای بازارهای هدف جدید گردشگری صورت می پذیرد.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/04/05 12:00

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/04/05 12:00

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit