شنبه 10 خرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

توضیحات اداره امور فرهنگی اداره کل، پیرامون رخداد اخیر در روستای ابیانه

با عنایت به درج اخباری درخصوص تک خوانی یک خانم مسافر درروستای ابیانه درتاریخ جمعه گذشته27 اردیبهشت؛
اداره امورفرهنگی،روابط عمومی واموراجتماعی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان توضیحاتی را بدین شرح معروض می دارد.
با توجه به وقوع این رخداد،بررسی های انجام شده نشان میدهد که این واقعه ارتباطی با تورهای رسمی گردشگری که توسط دفاترخدمات مسافرتی وگردشگری تشکیل می شودندارد،زیرا تورهای گردشگری توسط دفاترخدمات مسافرتی وبا مجوز های قانونی وبا حضور راهنمایان رسمی گردشگری تشکیل وسپس اعضای توربه مقاصد انتخاب شده گردشگری اقدام به سفر می نمایند.واین درحالی است که دراین تورهای رسمی تمامی قواعد وضوابط فرهنگی ودینی،اخلاقی  وباورها وهنجارهای جوامع میزبان وبه ویژه ایمنی گردشگران درقالب تورهای گردشگری داخلی وخارجی رعایت می شود.
بررسی های کارشناسان نشان می دهد که متاسفانه بروز   هرگونه  تخلف اعم از:هنجارشکنی های فرهنگی(دینی واخلاقی)وحتی تخریب آثارتاریخی وطبیعی توسط گروه ها واردوهائی انجام می شود که نه درقالب تور بلکه توسط گروه ها واردوهای غیر رسمی صورت می گیرد که متاسفانه توسط افراد غیرمسئول ،با تبلیغ درگروه های مجازی همچون:اینستاگرام تشکیل شده وبدون رعایت اصول اخلاقی وحتی بدون رعایت اصول ایمنی اقدام به سفر های گروهی می نمایند.
بررسی های کارشناسان ارشد اداره کل میراث فرهنگی استان حاکی است ماجرای جمعه هفته گذشته درروستای ابیانه،ارتباطی با تورهای رسمی گردشگری که براساس کدهای اخلاقی سازمان جهانی جهانگردی (موظف به رعایت هنجارهای جوامع میزبان هستند)نداشته واین گروه درمحله«هرده»(محله پائین)روستای ابیانه که بیشترمحل تردد مردم محلی است اجتماع نمودند.
با این وصف با اطلاع یافتن ازماجرا،همکاران یگان حفاظت پایگاه ملی حفاظت روستای ابیانه با حضوردرمحل،به این رخدادپایان داده وگروه فوق الذکر،روستا را ترک نمودند.
با توجه به هنجارشکنی این گروه غیررسمی،مواردازطریق مسئولان روستا به مراجع ذی صلاح گزارش شده واقدامات قضائی انجام می پذیرد.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/03/01 13:12

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/03/01 13:12

سعید 1398/03/01 19:48
سلام.واقعا وضعیت تورها برای افراد مذهبی مناسب نیست.قبل از ماه رمضان با یکی از آژانس های رسمی تور کوهرنگ رفتیم ولی متاسفانه علارقم تذکر ما به تورلیدر شاهد رقص زن و مرد اون هم بدون حجاب بودیم و با کمال تعجب تورلیدر گفت که برای اینکار مجوز داره از سازمان میراث
کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit