یک شنبه 30 تير 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

برگزاری چهارمین روز نوروزگاه کاشان هفتم فروردین در بناهای تاریخی

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان عنوان کرد:
برگزاری چهارمین روز نوروزگاه کاشان هفتم فروردین در بناهای تاریخی
مهران سرمدیان معاون مدیر کل و رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان از برگزاری نوروز گاه در روز هفتم فروردین ماه با اجرای برنامه های سرنا نوازی¬¬¬، موسیقی سنتی آذربایجان و آئین سنتی اسپندی خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 9 فروردین، مهران سرمدیان با اعلام این خبر عنوان کرد: برنامه های نوروزگاه بر اساس برنامه ملی و سراسری جهت احیای آداب و سنن و رسوم نوروزی و با هدف معرفی آنها به گردشگران نوروزی ومردم منطقه برگزار می شود.
سرمدیان خاطر نشان کرد: آداب و سنتی که در گذشته در بطن جامعه قرار داشت و برخی از این مراسمات فراموش شده و یا درحال فراموشی است باید با اینگونه برنامه های اجرایی و متنوع دوباره احیاء و  به نسل آینده منتقل گردد و همچنین آداب و رسوم نوروزی به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته می شود و می تواند در جذب گردشگر نقش به سزایی داشته باشد.
عباس تراب زاده مردم شناس این اداره و مسئول اجرای برنامه های نوروزگاه نیز در همین زمینه گفت: در روز هفتم فروردین برنامه هایی از قبیل سرنا نوازی با دحل از اقوام لر شهرستان ملایر، موسیقی سنتی آذربایجان، آئین سنتی سفره اسپندی از روستای برزک در خانه تاریخی بروجردی ها، محوطه باستانی سیلک، باغ موزه جهانی فین و چشمه تاریخی سلیمانیه برگزار گردید. 
وی افزود: ایجاد برنامه نوروزگاه به منظور ایجاد شور و نشاط اجتماعی می باشد و تا پایان ایام نوروز در بناهای تاریخی کاشان ادامه خواهد داشت.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/01/09 08:06

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/01/09 08:06

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit