پنج شنبه 2 اسفند 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

توسعه گردشگری داخلی، نیازمند ساماندهی تعطیلات است / توسعه گردشگری پایدار راه کار مناسبی برای مقابله با تحریمهای نا عادلانه

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
توسعه گردشگری داخلی، نیازمند ساماندهی تعطیلات است / توسعه گردشگری پایدار راه کار مناسبی برای مقابله با تحریمهای نا عادلانه
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان شب گذشته در دیدار با نمایندگان اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ساماندهی تعطیلات راهکار مناسبی برای توسعه گردشگری داخلی است.
شامگاه شب گذشته جمعه اول تیرماه و در آخرین شب از برگزاری دهمین نمایشگاه ملی گردشگری اصفهان، اداره کل میراث فرهنگی استان میزبان میهمانان متعددی بود که از آن جمله می توان به حضور حسن کامران، حیدر علی عابدی و حمید رضا فولادگر نمایندگان مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.
در آخرین شب از برگزاری نمایشگاه ملی گردشگری استان اصفهان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از غرفه های مختلف نمایشگاه به ویژه غرفه اداره کل، غرفه گردشگری کودک، غرفه تشکلهای دوستداران میراث فرهنگی، غرفه نشریات گردشگری و همچنین غرفه های هتلداران بازدید و با فعالان گردشگری استان اصفهان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در پایان این بازدید، نشست مشترک فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با حیدرعلی عابدی و حمید رضا فولادگر نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیرامون وضعیت گردشگری در استان اصفهان برگزار گردید.
در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن ارائه گزارش از روند رو به رشد ایجاد زیر ساختهای گردشگری در استان اصفهان و ورود گردشگران داخلی و خارجی به استان اصفهان تصریح کرد: بدون شک توسعه گردشگری به صورت پایدار نقش مهمی در اقتصاد جوامع محلی در سطح کشور و به ویژه استان اصفهان ایفا می کند.

او همچنین با اشاره به نهادینه شدن صنعت گردشگری در تمامی مناطق استان اصفهان عنوان کرد: در طی سه سال اخیر با تلاشهای به عمل آمده موفق شده ایم تا امر گردشگری را در پهنه استان اصفهان نهادینه سازیم به گونه ائی که هم اینک از شهرهای بزرگ گرفته تا روستاهای کوچک بسیاری از شهروندان استان در حوزه گردشگری فعالیت می نمایند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه به تلاش سازمان میراث فرهنگی جهت ساماندهی تعطیلات اشاره کرد و گفت: مدتی است ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی کشور طرحی را در رابطه با ساماندهی و توزیع مناسب تعطیلات در کشور در هیئت دولت مطرح کرده که پس از آن جهت تصویب نیاز به حمایت نمایندگان محترم مجلس می باشد، لذا بر اساس این طرح، با ساماندهی وضعیت تعطیلات در کشور، به ویژه ایجاد تعطیلات زمستانی گام مهمی در توسعه گردشگری به ویژه گردشگری داخلی برداشته می شود.
الله یاری ادامه داد و افزود: یکی از مهمترین سیاستهای سازمان میراث فرهنگی در مقابله با تحریمهای ناعادلانه علیه ایران، گسترش گردشگری خارجی از یکسو و توسعه گردشگری داخلی از سوی دیگر است، لذا با برنامه ریزی متقن و علمی اگر بتوانیم تعطیلات کشور را با توزیع مناسبی در ایام مختلف سال داشته باشیم، گام مهمی در توسعه کمی و کیفی گردشگری داخلی بر خواهیم داشت.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/04/03 13:23

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/04/03 13:23

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit