جمعه 16 خرداد 1399
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

برنامه ریزی جهت توسعه گردشگری سلامت محور گردشگری استان اصفهان در سال 98

مدیر کل میراث فرهنگی استان عنوان کرد:
برنامه ریزی جهت توسعه گردشگری سلامت محور گردشگری استان اصفهان در سال 98
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان صبح امروز در اولین نشست شورای راهبردی توسعه گردشگری سلامت استان با ایراد سخنانی تاکید کرد: با دست یابی به توسعه در حوزه های گردشگری فرهنگی و طبیعی، در سال 1398 بدنبال برنامه ریزی جهت توسعه گردشگری سلامت در پهنه استان اصفهان هستیم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ امروز 25 فروردین ماه اولین نشست شورای راهبردی توسعه گردشگری سلامت استان اصفهان با حضور فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان، امیر حقیقت دبیر شورای راهبردی گردشگری سلامت کشور، نصیر ملت رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان، معاونین گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی استان و همچنین معاون درمان و روسای دانشکده های پرستاری و سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان برگزار شد.
در این نشست مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با ایراد سخنانی ضمن عرض تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه به حضار تاکید کرد: اگر بپذیریم که اصفهان یکی از قطب های بزرگ علمی و فرهنگی کشور است، بنابراین درحوزه پزشکی و سلامت نیز از مراکز مهم کشور بشمار می رود.
او ادامه داد و افزود: در طی سالهای گذشته با تلاشهای فراوان توانستیم در دو حوزه گردشگری فرهنگی و طبیعی به توسعه معقولی دست یابیم بگونه ائی که شناسائی، ثبت و معرفی آثار و جاذبه های مختلف فرهنگی و تاریخی و همچنین تاسیس نزدیک به 400 اقامتگاه های بومگردی و تاسیس ده ها اکو کمپ طبیعت گردی و استقبال گردشگران فرهنگی و طبیعی از آثار استان اصفهان نشان دهنده موفقیت و پایداری در این دو حوزه است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: یکی از گونه هائی که در صنعت گردشگری تا کنون در استان اصفهان مغفول مانده حوزه گردشگری سلامت است، لذا در سال 1398 و در سومین مرحله از توسعه گردشگری در استان اصفهان به دنبال برنامه ریزی جهت توسعه گردشگری سلامت در پهنه استان هستیم.
الله یاری ادامه داد و بیان کرد: جلب همکاری نهادهای ذی ربط در حوزه پزشکی سلامت همچون : دانشگاه علوم پزشکی و همچنین جلب همکاری بخش خصوصی در دو حوزه گردشگری و سلامت نقش مهمی در توسعه گردشگری سلامت در استان اصفهان ایفا می کند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در پایان تاکید کرد: از یکسو تعریف بازار هدف در راستای جلب گردشگرانی که خواهان دریافت خدمات پزشکی هستند و از سوی دیگر ارائه انواع خدمات پزشکی در کنار ارائه خدمات شایسته گردشگری و سلامت به گردشگران پزشکی نقش مهمی در توسعه استان اصفهان از منظر گردشگری سلامت ایفا خواهد کرد.
پیش از این و در ابتدای سال جاری تفاهم نامه مشترک میان اداره کل میراث فرهنگی استان، دانشگاه علوم پزشکی و فعالان گردشگری استان در راستای توسعه گردشگری سلامت، منعقد شده بود.
اولین نشست شورای راهبردی گردشگری سلامت استان در راستای اجرائی شدن این تفاهم نامه در خانه تاریخی میراث اصفهان برگزار شد.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/01/25 13:21

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/01/25 13:21

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit