پنج شنبه 2 اسفند 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

اقامتگاه های فعال بومگردی استان اصفهان از مرز 300 عدد عبور کرد / 100 اقامتگاه جدید بومگردی در حال تاسیس

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
اقامتگاه های فعال بومگردی استان اصفهان از مرز 300 عدد عبور کرد / 100 اقامتگاه جدید بومگردی در حال تاسیس 
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عصر روز گذشته در آئین افتتاح 3 اقامتگاه بومگردی در شهرستان گلپایگان با ایراد سخنانی از افزایش فعالیت اقامتگاه های بومگردی استان به تعداد 300 اقامتگاه خبر داد و گفت: یکصد اقامتگاه جدید بومگردی در پهنه استان در حال تاسیس است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ عصر روز گذشته چهارشنبه 30 خرداد مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با سفر به شهرستان گلپایگان در آئین افتتاح 3 اقامتگاه بومگردی در این شهرستان شرکت کرد.
در این آئین فریدون الله یاری با ایراد سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضورش در شهر تاریخی و علم پرور گلپایگان تاکید کرد: امروزه غرب استان اصفهان در حوزه گردشگری از وضعیت مطلوبی برخوردار است، به گونه ائی که در نوروز 1396 اولین اقامتگاه بومگردی در این شهرستان افتتاح شد، لکن هم اکنون در این شهرستان چندین اقامتگاه، عمدتا با مرمت خانه های تاریخی تاسیس شده است.
او در ادامه با اشاره به سیاستهای اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در راستای توسعه متوازن گردشگری در پهنه استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به تلاشهای ما برای توسعه گردشگری در پهنه استان اصفهان، به ویژه تلاش در راستای توسعه گردشگری طبیعت، و با توجه به اینکه اقامتگاه های بومگردی با سرمایه ائی نه چندان زیاد تاسیس می شود و در عین حال نقش مهمی در توسعه اقتصاد محلی ایفا می کند، هم اینک اقامتگاه های بومگردی استان از مرز 300 عدد عبور کرده و این در حالی است که در 3 ماهه اول امسال فعالان گردشگری در پهنه استان مجوز بهره برداری یکصد اقامتگاه بومگردی جدید را دریافت نموده اند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در ادامه تاکید کرد: تلاش در راستای نهادینه نمودن صنعت گردشگری در استان به گونه ائی بوده که تا 3 سال گذشته تنها 3 شهرستان دارای اقامتگاه بومگردی بوده اند، لکن در طی این مدت کل 24 شهرستان استان و حتی در دور افتاده ترین نقاط استان هم اکنون فعالان گردشگری به ویژه جوانان خوش فکر و فعال در قالب این اقامتگاه ها در حال خدمات رسانی به گردشگران هستند.
عصر روز گذشته با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان و مسئولین محلی، سه اقامتگاه بومگردی جدید در شهرستان گلپایگان شامل: اقامتگاه بومگردی "عموقدرت" در روستای "غرقاب"، اقامتگاه بومگردی "حاج حیدر سیقی" در روستای "سعید آباد" و اقامتگاه بومگردی "شجاع نظام" در شهر گلپایگان به بهره برداری رسید.
همچنین در حاشیه آئین افتتاح اقامتگاه های بومگردی گلپایگان نمایشگاه صنایع دستی شهرستان و همچنین نمایشگاهی حاوی تصاویری از سنگ نگاره های منطقه باستانی منطقه "غرقاب" گلپایگان برگزار گردید.


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/03/31 13:17

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/03/31 13:17

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit