جمعه 2 اسفند 1398
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر

ایجاد مفاهمه میان سازمان های مردم نهاد و میراث فرهنگی استان اصفهان یکی از مهمترین راه کارهای رسیدن به اهداف مشترک

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:

ایجاد مفاهمه میان سازمان های مردم نهاد و میراث فرهنگی استان اصفهان یکی از مهمترین راه کارهای  رسیدن به اهداف مشترک

فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ روز گذشته 12 مهرماه و در جمع اعضاء و فعالان سازمان های مردم نهاد و انجمن های دوستداران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ابراز خرسندی از حضور در این گردهمائی دوستانه و فرهنگی گفت: ایجاد مفاهمه متقابل میان سازمانهای مردم نهاد و انجمن های دوستداران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان یکی از مهمترین راه حلهای رسیدن به اهداف مشترک می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ در جمع اعضاء و فعالان سازمان های مردم نهاد و انجمن های دوستداران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یکی از مهمترین اهداف ما از برگزاری این نشستها ایجاد مفاهمه میان سازمانهای مردم نهاد، انجمن های دوستداران میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل میراث فرهنگی استان می باشد، که این امر بسیار مهم، باعث مفاهمه متقابل و یک جهت شدن فعالیتها می گردد.

او همچنین خاطر نشان کرد: زمانیکه مفاهمه به وجود بیاید و اینگونه نشستها، تخصصی تر شود و کارشناسان هر دو حوزه به نتیجه مشترک و عملی برسند آنوقت به خروجی مناسبی دست پیدا کرده ایم.

الله یاری تاکید کرد: عنوان کردن بخش دولتی و غیر دولتی بدین معنی نیست که بخش دولتی یک راه را می رود و بخش غیر دولتی راه دیگری را طی مینماید. در حقیقت هر دو می بایست در یک جهت و در کنار یکدیگر پیش بروند، و ما باید بجای اینکه نیرو و توان یکدیگر را کم کنیم، با همدلی و هم گرائی، فضائی سالم را جهت سرعت بخشیدن به دستیابی به اهداف مشترک فراهم ساخته ایم و با هم دلی و همرائی این مسیر را به پایان می رسانیم.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: در شهرستانهای استان گاها اداره کل میراث فرهنگی می تواند فقط با یک نفر به امور جاری رسیدگی کند و قاعدتا یک نفر نمی تواند این امر را به نحو احسن انجام دهد، پس بنابراین حضور بخش خصوصی و مردم در این زمینه می تواند بسیار کارگشا و کمک باشد، در بخش صنایع دستی نیز می بایست با کمک بخش خصوصی به هنرمندان نحوه بازاریابی و عملیاتی شدن جهت فروش و رونق صنایع دستی را فرهنگ سازی نمائیم.

او گفت : در حوزه گردشگری، فرصتهای گردشگری در استان دارای ظرفیت بی کرانی است که هر مقدار که فعالیت نمائیم باز هم کم است، در هر نقطه از استان جاذبه هائی وجود دارد که می تواند بسیار مورد توجه گردشگر قرار گیرد، ولی گردشگری فقط ساخت هتل و تبلیغات در شبکه های مختلف نیست بلکه باید در دورترین روستاهای استان اصفهان نیز، با ایجاد زیر ساختهای مناسب و فرهنگ سازی، از تمام ظرفیتهای محلی استفاده شود تا در نتیجه منجر به حضور گردشگر و رونق اقتصادی منطقه از منظر گردشگری شود.

توسعه پایدار زمانی معنی پیدا می کند که همه جوانب آن دیده شود

سید علی صالح درخشان، معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز در بخش دیگری از این نشست فرهنگی، ضمن خیرمقدم و ابراز خرسندی از حضور در این گردهمائی با ایراد سخنانی گفت: ما در استان بسیار زیبائی زندگی می کنیم و توسعه پایدار زمانی معنی پیدا می کند که همه جوانب آن دیده شود، در غیر اینصورت فقط رشد نموده ایم و نه توسعه پیدا کرده ایم، توسعه ائی هم که در آن نگاه احترام آمیز به طبیعت و کره زمین نداشته باشد، مردود است.


او خاطر نشان کرد: در استان اصفهان اولویت اول ما در زمینه توسعه پایدار، مقوله گردشگری است که نیاز به زیر ساختهای مناسب و فرهنگ سازی بیشتری دارد.

درخشان تصریح کرد: در زمینه ورود گردشگر نیز فقط وظیفه دولت جذب گردشگر نیست بلکه با همکاری بخش خصوصی عمل جذب گردشگر و ایجاد جاذبه های مختلف گردشگری نیز باید صورت پذیرد، چرا که هر جائی که مردم بصورت کامل وارد صحنه شوند، آن عمل بسیار موفقیت آمیز انجام می شود.

معاون سرمایه گذاری و گردشگری اداره کل میراث فرهنگی تاکید کرد: زمانی که یک گردشگر وارد شهر و فرهنگ ما می شود، یک فرهنگ جدید وارد فرهنگ ما می شود که می تواند به داشته های ما اضافه کند، ولی نباید با توجه به غنای فرهنگی ایرانیان، فرهنگ غنی ما آسیب ببیند. پس در تمامی زمینه ها می بایست شهروندانی آگاه و با فرهنگ داشته باشیم.دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/07/13 11:02

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/07/13 11:02

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit