پنج شنبه 22 آذر 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان: محور گردشگری در غرب شهر اصفهان ایجاد می شود"بستی رهنان برند گردشگری غرب اصفهان می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان: محور گردشگری در غرب شهر اصفهان ایجاد می شود/ بستی رهنان برند گردشگری غرب اصفهان می شود.

عصر روز گذشته مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان  و چند نفر از مدیران این ادارۀ کل با حضور شهردار منطقۀ 11 اصفهان ضمن دیدار از منطقه تاریخی رهنان در غرب شهر اصفهان از شکل گیری محور گردشگری در غرب شهر اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ عصر روز گذشته فریدون اله یاری مدیر کل ، ناصر طاهری معاون میراث فرهنگی ، سید علی صالح درخشان مشاور اجرائی مدیر کل، شهرام امیری مدیر امور فرهنگی و ارتباطات ادارۀ کل با حضور حمید اشرفی شهردار منطقه 11 اصفهان ار منطقه تاریخی رهنان در غرب شهر اصفهان دیدار نمود.

در طی این دیدار، مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از مسجد جامع ، بازارچه ، زورخانه، حمام تاریخی، قلعه تاریخی و برج های کبوتر رهنان بازدید به عمل آوردند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در این بازدید با  برشمردن ویژگی های تاریخی منطقه رهنان اصفهان تصریح کرد: این منطقه تاریخی از سابقۀ تمدنی کهن برخوردار است، لذا با همراهی و مساعدت شهرداری منطقه 11 اصفهان در نظر داریم تا محور گردشگری غرب شهر اصفهان را در منطقه تاریخی رهنان ایجاد کنیم.

فریدون اله یاری در همین راستا افزود: در طی بازدید از حمام تاریخی رهنان که بابیش از 1400متر مربع مساحت، یکی از بزرگترین حمام های تاریخی ایران به شمار رفته و مورد استفاده مردم 4 محله رهنان در طول تاریخ بشمار رفته، توافق شد تا این حمام تاریخی که در بین مردم محلی به نام حمام "صلح و دوستی" خوانده می شود پس از اتمام طرح های مرمتی آن به عنوان اولین حمام سنتی ویژه گردشگران بازگشایی شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین تصریح کرد: در بازدید از مسجد جامع رهنان چنین نتیجه گیری به عمل آمد که این مسجد کهن 700 ساله دارای شاخصه های فرهنگی ارزشمندی است، لذا مقرر گردید پس از کاوش های باستان شناسی و بازیابی آثار اصلی مسجد، این مجموعه تاریخی، به ثبت ملی برسد

اله یاری در پایان این بازدید تصریح کرد: وجود بازارچه تاریخی همراه با بستنی سنتی و منحصر به فرد منطفه رهنان، مسجد جامع، حمام رهنان،قلعه تاریخی و برج های کبوتر در این منطقه شرایطی را فراهم آورده که بتوان یک محور گردشگری در غرب اصفهان ایجاد نمود و به این ترتیب گردشگران را از قلب بافت تاریخی اصفهان به مناطق پیرامون شهر اصفهان هدایت نماییم.

 


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1397/01/23 13:29

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1397/01/23 13:29

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit