بازدید بیش از 220 هزار گردشگری خارجی از جاذبه های گردشگری استان اصفهان

در 5 ماه اول سال 1398
بازدید بیش از 220 هزار گردشگری خارجی از جاذبه های گردشگری استان اصفهان
مدیر کل میراث فرهنگی استان امروز و همزمان با هفته دولت از بازدید بیش از 220 هزار گردشگر خارجی از بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری استان اصفهان در پنج ماه سال 1398 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اله یاری ظهر امروز 3 شهریورماه و در دومین روز از هفته دولت با علام این مطلب افزود: بررسی آمارهای موجود نشان می دهد که تا پایان مرداد ماه سال1398 تعداد 220 هزار گردشگر خارجی از بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری استان اصفهان بازدید به عمل آورده اند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان همچنین تصریح کرد: آمارها نشان دهنده رشد 5 درصدی بازدید گردشگران از بناها تاریخی و جاذبه های گردشگری استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.
اله یاری همچنین ادامه داد و گفت: آمارها حاکی از آن است که بیشترین تعداد گردشگران ورودی به استان از کشور های آلمان، فرانسه، چین، اسپانیا، ترکیه، ژاپن، یونان، تایلند و استرلیا می باشند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان اظهار داشت: امسال شاهد رشد ورود گردشگران آسیایی به ویژه از کشور های عربی نیز به اصفهان بوده ایم، لذا بررسی ها حاکی است که وجود مراکز متعدد درمانی ( گردشگری سلامت)، ارزان بودن نسبی ارز ایرانی، جاری بودن رودخانه زاینده رود و وجود اماکن متعدد زیارتی در مناطق مختلف استان از جمله عواملی هستند که در استقبال گردشگران آسیایی به ویژه کشورهای مسلمان از استان اصفهان به عنوان یک مقصد گردشگری موثر بوده است


دسته بندی : گردشگری

نویسنده : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان درج : 1398/06/04 09:59

تایید توسط : اداره روابط عمومی، امور فرهنگی و امور اجتماعی
تاریخ و زمان تایید: 1398/06/04 09:59